Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

За програмою єВідновлення 500 українських родин вже придбали нові оселі за житлові сертифікати

За перший місяць роботи послуги 500 українських родин вже придбали нові оселі за житлові сертифікати. Середня сума сертифіката – 2,2 мільйона гривень. Найбільше житла придбано у місті Києві, Київській, Харківській, Миколаївській та Чернігівській областях. Більше сотні – це приватний будинок, переважна більшість покупок – квартири, – повідомляє Урядовий портал.

Загалом на сьогодні маємо вже 2,5 тисячі сформованих сертифікатів з 9,3 тисячі поданих заяв. Сподіваємося, що найближчим часом всі ці громадяни також оберуть собі нове житло.

За житлові сертифікати можна придбати квартиру, будинок, або зробити інвестицію у житло в процесі будівництва. Ми також не обмежуємо українців географічно – купувати нову оселю не обов’язково в тому ж місті чи регіоні, де було попереднє житло. Сертифікат діє протягом 5 років.

Найчастіше люди купували нове житло в:

 • Київській області;
 • Києві;
 • Харківській області;
 • Чернігівській області;
 • Миколаївській області.

Житловий сертифікат діє протягом 5 років. Його можна використати для купівлі квартири чи будинку або інвестиції в майбутню нерухомість.

Щоб одержати компенсацію за зруйноване майно, необхідно:

 • подати заяву в застосунку Дія в розділі єВідновлення;
 • зачекати, поки комісія органу місцевого самоврядування визначить суму компенсації;
 • одержати житловий сертифікат у застосунку;
 • вибрати нове житло та домовитися з продавцем;
 • відкрити в Дії розділ єВідновлення та вкладку Сертифікати на житло;
 • після цього натиснути Забронювати кошти.

Протягом 5 робочих днів у застосунку надійде підтвердження, що кошти заброньовані. Тоді потрібно припинити право власності на знищене житло та оформити угоду купівлі-продажу. Упродовж 5 днів кошти надійдуть продавцю нерухомості — і ви законний власник нової домівки.

Важливо! Ви вільні у виборі типу житла, його розташуванні, а також нотаріуса, який оформить угоду. У випадку, якщо вам навʼязують рішення по реалізації сертифіката, звертайтесь на гарячу лінію Мінінфраструктури (044) 351-48-00 та на спеціальну лінію НАБУ – 0 800 213 200

Вся актуальна інформація про програму житлових сертифікатів доступна на сайті

Нагадуємо, якщо у вас було зруйновано будинок, то після відмови від права власності на нього в процесі реалізації сертифіката, земельна ділянка залишається за вами. Також звертаємо увагу – нещодавно зʼявилась можливість отримати кошти на відбудову на власній ділянці.

Читайте на сайті інформаційного видання “Український Південь”:

В Одесі до 12 років ув’язнення засуджено військовослужбовця рф, який знущався та катував мирних мешканців Херсонщини

Впродовж дня авіація Сил оборони завдала ударів по 12 районах зосередження особового складу противника на лівобережжі Херсонщини

 

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН