Про це офіційно повідомила адміністрація музею
“Ідентифікація вкрадених творів мистецтва триває. Фрагмент картини, який потрапив в об’єктив при зйомках двох пропагандистських сюжетів в Центральному музеї Тавриди у серпні та вересні 2023 року, дозволив нам ідентифікувати 80-ту роботу, яка була викрадена окупантами з колекції Херсонського художнього музею разом з більш ніж 10 тисячами інших творів мистецтва і зараз незаконно перебуває у Криму”, – повідомили в Херсонському обласному художньому музеї.
Марія Шнайдер-Сенюк (1936 р.н.). Косарі. 1985. ДВП, олія.
Волинянка за народженням та херсонка за долею, Марія Шнайдер-Сенюк, мабуть, і не потребує якогось особливого представлення. Знана майстрина гобелену та родоначальниця цілої художньої династії плекає українську народну традицію в усіх проявах своєї творчості! Марія Несторівна оспівує образ рідної землі у гобеленах, живописі та графіці. Усі її роботи присвячені саме Україні, бо Україна — це її життя.
Поруч з полотном знаної майстрині на стоп-кадрах відео можна побачити інші твори, ідентифіковані раніше:
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tba/1.5/16/2705.png)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tba/1.5/16/2705.png)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tba/1.5/16/2705.png)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tba/1.5/16/2705.png)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tba/1.5/16/2705.png)
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tba/1.5/16/2705.png)
“Крок за кроком ми визначаємо все більше і більше робіт, незаконне перебування яких у Центральному музеї Тавриди не викликає сумнівів. І продовжуємо шукати підтвердження злочинів росіян проти культурної спадщини України. Далі буде”, – додали в дописі.
![](https://scontent.fiev23-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/419392220_872049048254204_5111701740038700567_n.jpg?stp=dst-jpg_p180x540&_nc_cat=103&ccb=1-7&_nc_sid=3635dc&_nc_ohc=k4LQymZa0yEAX-ELYZK&_nc_ht=scontent.fiev23-1.fna&oh=00_AfBQ3UkgiU_AkvNZHdPZxDHcjZ5fcfgvOLgGv-4s3F2hXA&oe=65AD419A)
![](https://scontent.fiev23-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/419155700_872049071587535_4574249937057490069_n.jpg?stp=dst-jpg_p180x540&_nc_cat=107&ccb=1-7&_nc_sid=3635dc&_nc_ohc=aPqOrqD55BkAX9WlFFM&_nc_ht=scontent.fiev23-1.fna&oh=00_AfA5lOAMy05LxtP9rnMLY8I9mWMfPLB3QJ0RMeXNumhNBA&oe=65ADC168)
![](https://scontent.fiev23-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/419261620_872049108254198_657648352807524862_n.jpg?stp=dst-jpg_p180x540&_nc_cat=100&ccb=1-7&_nc_sid=3635dc&_nc_ohc=0ZMleJB3LgoAX-S4jAQ&_nc_ht=scontent.fiev23-1.fna&oh=00_AfAmfXiOjk9I49ZXwdAycIsazaF53V4GCXuhbSfLLTnItQ&oe=65AD277E)
![](https://scontent.fiev23-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/419389998_872050408254068_268297890214042947_n.jpg?stp=dst-jpg_p843x403&_nc_cat=105&ccb=1-7&_nc_sid=3635dc&_nc_ohc=Dye8Tyb30pIAX-2OM_d&_nc_ht=scontent.fiev23-1.fna&oh=00_AfAEbj8ZR-u1MWg-pZhTk9Fh7VqevLhO4r41Bj9ARnZGWw&oe=65AC7B73)
Читайте на сайті інформаційного видання “Український південь”:
Схожі публікації:
- Волонтери-будівельники з Рівненщини відремонтували дахи понад пів сотні будівель у Станіславській громаді
- Протягом доби рятувальники Херсонщини ліквідували дві пожежі, що виникли через ворожі обстріли
- У селі Любимівка Нововоронцовської громади відновлено понад 50 приватних будинків за сприяння організації ZOA
- Ювенальні поліцейські та волонтери роздали гуманітарні набори жителям Херсона та деокупованих сіл Білозерської громади
- Російські військові з дронів обстріляли автівку волонтерів у Бериславі