Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

У Херсоні ексдепутат із забороненої політиної партії засвітився у самоврядуванні: антикорупціонери вимагають перевірки

На фото з соцмереж: Юрій Гречишкін серед співробітників Суворовської  у м. Херсоні районної ради.

Стопкорівці провели розслідування щодо діяльності Гречишкина і підготували запити до міської ради, районної ради і військкомату

 Колишнього депутата міської ради Херсона Юрія Гречишкина, який до війни балотувався до міськради від Блоку Володимира Сальда, помітили на свіжому фото районної ради Херсона. Борці з корупцією просять органи самоврядування і ТЦК перевірити, чи не може бути ексдепутат пов’язаний з колаборантами.

Фото зі співробітниками Суворівської районної у місті Херсоні ради опублікував начальник військової адміністрації громад Роман Мрочко. Активісти помітили на ньому людину, яку до війни пов’язували зі зрадником України Володимиром Сальдом – ексдепутата Юрія Гречишкина.

Про це повідомили у Херсонському обласному регіональному підрозділі ВГО “Стоп корупції”.

Херсонські активісти разом з юристами провели власне розслідування щодо діяльності цього місцевого політика. Ось що вони з’ясували:

  • У 2020 році Гречишкин балотувався до Херсонської міської ради від “Блоку Володимира Сальдо”.
  • У 2015 році він йшов туди ж за списками партії “Наш край”, а у 2010 році обирався депутатом від “Партії Регіонів”.
  • З 2010 до 2014 року Юрій Гречишкин працював начальником Бюро естетики Херсонської міської ради та керував управлінням естетики.

Як повідомляють місцеві телеграм-канали, на цій посаді він неодноразово потрапляв у корупційні скандали.

Отже, весь цей час, ймовірно до початку вторгнення, Гречишкин був в оточенні Володимира Сальда. Утім, серед колаборантів він помічений не був.

Крім того, в ході моніторингу справ Херсонського міського суду Херсонської області було виявлено справу № 766/12349/23, призначену на 28.12.2023 року, за участю Гречишкина Юрія Олександровича. Йдеться про справу про позбавлення водійського посвідчення за керування авто у нетверезому стані, зазначають місцеві інформаційні пабліки.

Наразі Гречишкин, скоріше за все, працює у Суворовській районній раді Херсона.

Фото з соцмереж.

Активісти Херсонського підрозділу “Стоп корупції” і юристи підготували запити до начальника військової адміністрації громад Херсона Романа Мрочка, до Суворовської районної у місті Херсоні ради та до Херсонського обласного територіального центру Комплектування та соціальної підтримки.

Інститут морально-політичної відповідальності в Україні не є розвинутим, на відміну від інших європейських країн, саме через потурання безвідповідальності зі сторони як осіб, що мають владні повноваження, так і громадян. Однак на даний час громадянське суспільство більш розвинуто у питанні моральної-політичної відповідальності членів проросійських партій, ніж державні службовці, оскільки повномасштабна війна росії проти України створює реальну небезпеку громадянам.

Таким чином, якщо зараз колишні члени проросійських партій, не бажаючи виявити морально-політичну відповідальність, все одно прагнуть посад у органах державної влади та місцевого самоврядування – виникає питання: навіщо потурати такій безвідповідальності? Навіщо наражати на небезпеку громадянське суспільство?” – зазначили борці з корупцією.

Вони нагадали, що Володимиру Сальду висунуто обвинувачення за скоєння особливо тяжкого злочину – державної зради, адже він пішов на співпрацю з державою- агресоркою та очолив окупаційну адміністрацію. Суд заочно засудив його на 15 років в’язниці (це максимальний термін для злочинців старших за 60 років).

Херсонські борці з корупцією просять керівництво військової адміністрації громад повідомити, які саме офіційні стосунки поєднують військову адміністрацію та Гречишкина Юрія Олександровича? Яке відношення має Гречишкин Ю.О. до військової адміністрації? Чи не вбачає військова адміністрація ризиків або небезпеки, виходячи з попереднього політичного досвіду Гречишкина? Також громадські діячі запитали, як саме військова адміністрація розуміє морально-політичну відповідальність членів проросійських партій?

До районної ради адресували наступні запитання: “Чи працює у Суворовській районній у місті Херсоні раді Гречишкин Юрій Олександрович? Якщо так, то на якій посаді та який оклад йому сплачується за рахунок платників податків з бюджету?”

А в обласного військкомату поцікавились, чи перебуває Гречишкин Юрій Олександрович на обліку в Херсонському ОТЦК та СП?

Про отримані відповіді повідомимо в наступних публікаціях.

Херсонські борці з корупцією у межах громадського контролю і надалі стежитимуть за діяльністю “підозрілих” особистостей з оточення зрадника Сальда.

Зазначимо, як повідомлялось раніше, журналісти знайшли зв’язок між Володимиром Сальдом і нардепкою від “Слуги народу”.

Нагадаємо, що Рада національної безпеки та оборони України  призупинила діяльність низки політичних партій, яких підозрюють у зв’язках з РФ. Серед списку і “Блок Володимира Сальдо”.

Читайте на сайті інформаційного видання “Український південь”:

СБУ затримала зрадника, який під час захоплення Херсонщини «здав» свого батька, щоб отримати «посаду» від Сальдо

Майнові активи колаборанта Сальдо передано у власність держави 

ДБР провело обшуки у головного колаборанта Херсонщини Сальдо

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН