Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

8 місяців у Росії: 10-річного українця повернули до бабусі на Хмельниччину

8 місяців у Московській області провів 10-річний українець Микита Нікітін. Дитину у жовтні 2022 року незаконно вивезли до Російської Федерації. З прийомної родини дитину хотіли віддати до інтернату.


65-річна жителька Херсонщини Тетяна Нікітіна, повернула з Росії 10-річного онука після його 8-місячного незаконного утримування в Російській Федерації. Жінка каже, 10 років тому Микиту забирала ще немовлям — з пологового будинку. Біологічна матір, говорить бабуся дитини, наркозалежна.
“Вона написала, що в понеділок Микиту забирають у дитячий будинок. Я зателефонувала сину, кажу: “Що будемо робити. Чому ти від мене приховав, що дитина народилася?” Вони не батьки, вони не зможуть дитину виховувати. Я його спитала, він погодився забирати. Ну я і забрала”, — розповіла Тетяна Нікітіна.

Сина і невістку позбавила батьківських прав, розповідає Тетяна Нікітіна. Сама стала опікуном.

“Вони не могли дати дитині нічого. Ні виховання, ні одягу, ні їсти, нічого – все я. З місяця він був повністю на моєму забезпеченні”, — пояснила опікунки Микити.
У жовтні 2022 року тітка біологічної матері попросила забрати онука на кілька днів до себе.

“Потім вона мені телефонує і каже: “тут обстріли такі й він боїться. Він 25 травня 2022 року потрапив під обстріл і я його вивезу до Криму, ми побудемо в Криму”. І 18 жовтня вивезла до Криму. Я їй сказала: “Люда, вези мені його назад. Я там в Олешка його заберу”, — розповіла жінка.
Сказала, що рятує онука від фашистів, розповідає бабуся дитини.

“Потім вона мені телефонує і каже: “Я на 21 число взяла на Москву квитки”. В мене така істерика була. Я дуже плакала. Я кажу: “Не треба, вези мені Микиту назад”. Вона: “Я нікуди вести не буду, я білет взяла. Там іде війна, ти що не розумієш, що там фашисти, там нацисти, і я його трохи далі везу. І відвезла до моєї доньки”, — згадує Тетяна Нікітіна.

Микита Нікітін каже, що у тітки у Московській області йому не сподобалося. Хлопця хотіли віддати в інтернат.

“Оце в мене закінчиться опікунство над ним, на пів року дали, то я його віддам в кадетське училище, або в інтернат. Я плакала поки його не забрала. Там відносини дуже погані. Щось вони його не полюбили. То він сміявся за столом коли їв, то він ногами бовтав, то він чхнув і не сказав “на здоров’я”, то він не постукав у двері. Ти його неправильно виховала. То він багато їсть, то він товстий”, — розповіла опікунка Микити.
Намагалася повернути онука одразу після визволення Херсону, розповідає Тетяна Нікітіна. У червні 2023 року з волонтером виїхали до Росії.

“Ми приїхали на Білоруську границю. Білорусь нас не випустила. Волонтери мене вивезли, я там переночувала і на Польщу. З Польщі ми поїхали на Прибалтику, потім на Пітер, а з Пітеру вже до московської області”, — каже Тетяна Нікітіна.

Поверталися через Білорусь, говорить жінка. За словами Микити Нікітіна, заплакав коли побачив бабусю Тетяну. З липня 2023 року Тетяна з Микитою перебувають у шелтері в місті Красилів, що на Хмельниччині. Микита ходить до місцевої школи. За словами Тетяни Нікітіної, після війни планують повернутися додому, на Херсонщину.

suspilne.media

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН