Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Системне розслідування злочинів зрадників: до суду направлено ще 5 обвинувальних актів, – ДБР

Державне бюро розслідувань продовжує системну роботу щодо викриття та притягнення до відповідальності державних зрадників та колаборантів. Цього тижня за матеріалами розслідувань Бюро до суду направлено 5 обвинувальних актів щодо перебіжчиків та прислужників окупантів, також про підозру повідомлено ще п’ятьом особам, – повідомляє пресслужба ДБР. 

Працівники ДБР завершили досудове розслідування стосовно колишнього командира ракетно-артилерійської частини протичовнового корвета «Тернопіль», який у 2014 році перейшов на бік ворога. Обвинувальний акт направлено до суду.

Після захоплення окупантами військової частини у Севастополі командир відмовився передислокуватись до Одеси й присягнув на вірність агресору.

Нині зрадник воює проти України у складі збройних сил рф на посаді командира бойової частини великого десантного корабля «Цезар Куніков». В обов’язки зрадника входить зокрема ввід даних для запуску ракет для обстрілу українських мирних міст.

Колишній український військовий обвинувачується у державній зраді (ч. 1 ст. 111 КК України).


Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо експравоохоронця з Луганщини, який допоміг укріпитися російській владі у Новоайдарі. Обвинувальний акт направлено до суду.

Після початку повномасштабного вторгнення росії до України правоохоронець одразу свідомо перейшов на бік окупантів та вступив до лав «міністерства внутрішніх справ лнр».

Він, серед іншого, брав участь у переслідуванні проукраїнські налаштованих громадян.

Він обвинувачується у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).


Завершили досудове розслідування стосовно колишньої української військовослужбовиці, яка у 2014 році перейшла на бік ворога. Обвинувальний акт направлено до суду.

У 2014 році після захоплення окупантами військової частини на півострові Крим відповідальна виконавиця військової частини відмовилася передислокуватись до Очакова на Миколаївщину. Присягнувши на вірність агресору зрадниця продовжила службу в російському флоті.

Колишня українська військова обвинувачується у дезертирстві та державній зраді (ч. 1 ст. 408, ч. 1 ст. 111 КК України).


ДБР також завершило досудове розслідування у справах двох колишніх правоохоронців, які співпрацювали з ворогом в окупованому Херсоні. Обвинувальні акти направлено до суду.

Один з них працював стрільцем у воєнізованій охороні на «Укрзалізниці». Після захоплення міста він влаштувався на роботу до окупантів охоронником на залізницю та долучився до пропагандистської кампанії напередодні проведення незаконного референдуму у Херсоні.

В інтерв’ю для російського телеканалу «Таврія» він прямо закликав містян брати участь у так званому референдумі. Це відео широко використовували пропагандисти, активно поширюючи його в інтернеті та у соцмережах.

Наразі колишній правоохоронець обвинувачується у колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).

Інший експравоохоронець під час окупації міста добровільно «працевлаштувався» в окупаційну поліцію.

Він передав ворогу інформацію про своїх колишніх колег, у яких окупанти примусово вилучали вогнепальну зброю та боєприпаси.

Колишній правоохоронець обвинувачується у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).


Також працівники Бюро за сприяння Нацполіції повідомили про підозру п’ятьом колишнім працівникам МВС України, які у 2023 році обійняли посади у так званому філіалі російської Волгоградської академії, створеному на тимчасово окупованій території Донецької області.

Чотири чоловіки та одна жінка перейшли на бік ворога ще у 2014 році після початку окупації частини Донеччини.

У серпні 2023 року колишні працівники МВС добровільно обійняли посади у незаконній структурі, яку окупанти створили в Донецьку для підготовки кадрів для фейкових правоохоронних органів на тимчасово окупованих територіях України.

Фігуранти обвинувачуються у колабораційній діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України).


Санкції статей державної зради та колабораціонізму передбачають покарання у вигляді позбавлення волі від 15 років до довічного ув’язнення та конфіскацію майна.

Процесуальне керівництво здійснює Київська обласна прокуратура, Миколаївська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону, Рівненська обласна прокуратура, Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону, Херсонська обласна прокуратура.

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН