Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Посол Канади розповіла в інтерв’ю “KYIV NOT KIEV” чому важливо зупинити Росію зараз

Посол Канади в Україні, Лариса Ґаладза, розповіла в інтерв’ю KYIV NOT KIEV про зусилля Канади в підтримці України та протидії російській дезінформації.

«Бути послом Канади в Україні у будь-який час – це привілей, а зараз – тим паче», вважає Посол Ґаладза. На її думку, присутність іноземних послів в Україні, коли ракети літають над головами, є свідченням підтримки, яку Україна отримує від союзників.  

Аби послабити цю підтримку, Росія зводить навколо України стіну брехні. Найбільше пані Посол вразило твердження російської пропаганди, що ситуація, котра обернулася для України війною, – це саме те, чого хотіли українці. «Яка уява може привести до віри в те, що існує всесвіт, у якому українці відчули потребу порятунку від Росії», з подивом зауважує вона. 

Пані Посол відвідала чимало українських міст та сіл. Серед них – Ірпінь, Бородянка, села за Бучею, понівечені війною. Вона бачила зруйновані будинки та заміновані поля, розмовляла з людьми, що втратили своє майно внаслідок російських ракетних ударів. «Нічого з цього не було військовою ціллю», каже дипломатка, розвінчуючи міф про те, що Росія начебто не воює проти цивільного населення. 

«Стабільний мир буде результатом безпеки в Україні, досягнутої з допомогою сучасної, добре озброєної та натренованої армії, а також військової інфраструктури. Мир прийде з абсолютно незалежним політичним і медіа-простором, енергетичною незалежністю, членством у Європейському Союзі. Мир прийде з тісною співпрацею з НАТО», переконана вона. 

Посол засуджує псевдо-референдуми про приєднання до Росії, які агресор провів в чотирьох українських областях. Про реальний рівень підтримки Росії серед місцевих свідчить приклад деокупованого Херсону: «Місто воліє перебувати в темній і холодній Україні під обстрілами, ніж у репресивній тоталітарній Росії».

Посол підкреслила важливість притягнення агресора до відповідальності через українську та міжнародну системи кримінального правосуддя, а також відшкодування збитків, завданих війною.

Є довжелезний список речей, що складають підтримку Канади для України: від летальної зброї, камер для Байрактарів, БПЛА, гвинтівок, гаубиць, до теплої нижньої білизни, харчових пайків, ковдр тощо. Також йдеться про близько $2,5 млрд фінансової підтримки для стабілізації економіки. Є і креативні заходи на користь України, які Канада зробила на фінансовому фронті. До прикладу, коли почалася війна, Канада скасувала спеціальний статус для російських та білоруських імпортних товарів, та почала їх оподатковувати за ставкою 35%. Суми цих податків Канада вирішила передавати Україні. Минулого тижня оприлюднили суму, це $115 млн. 

Однак канадський внесок в майбутню перемогу України, яким пані Посол пишається найбільше, — це той, який Канада робить для звичайних людей через програми розвитку та підтримку громадянського суспільства. Вона зазначила, що невдовзі після вторгнення 24 лютого Канада запропонувала «повну гнучкість усім своїм партнерам з розвитку, щоб запропонувати будь-яку необхідну підтримку, аби допомогти українцям по всій країні протистояти агресії та захистити їхні громади». Також вона сказала, що пишається швидкою та значною додатковою підтримкою, наданою українцям, у тому числі українським аграріям.

Стійкою є і канадська підтримка санкційної політики. З моменту російського незаконного та невиправданого вторгнення Канада запровадила санкції проти майже 1600 юридичних та фізичних осіб. Цього тижня Канада оголосила, що арештує $26 млн у компанії, що належить російському олігарху Роману Абрамовичу, який потрапив під санкції.

Українці століттями жили під російським пануванням, терором, правлінням, продовжуючи передавати це у спадок своїм дітям. «Відчувається, як зараз українці кажуть: «Досить!», каже Посол Ґаладза, онука людей, які покинули Україну через російську агресію. 

«Українці відчули сповна, що означає жити зі свободою. Помітьте, не з миром, а саме зі свободою. Тому вони не збираються повертатися до минулого. Це колективне «Досить!» є настільки сильним, що воно призведе до остаточного вигнання Росії з України, не лише у фізичному та військовому розумінні, а й із її політичних, енергетичних та економічних систем таким чином, щоб Україна отримала повну незалежність. І якщо спитати, навіщо це робити саме зараз, то відповідь дуже проста: тому що це нарешті можливо», вважає Посол.

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН