Щодня, без вихідних у майстерні: творчість херсонської художниці не змінила окупація
Херсонська художниця Яна Голубятникова в своїй творчій майстерні малює маки Фото: Суспільне Херсон
Херсонська художниця Яна Голуб’ятникова провела всю окупацію у своїй творчій майстерні. Приходила щодня, без вихідних. Коли було дуже холодно, малювала у двох парах рукавичок. Інакше, розповідає, не могла, творчість для неї була – терапія і порятунок.
“Ти приходиш, і думаєш про щось таке вічне, про задачі, які ти собі понаставив. І такий відпочинок від того всього, що відбувається”, — розповідає художниця.
На початку повномасштабної війни, говорить художниця, була розгублена і не могла зібратися. А потім зрозуміла, що кожен має робити ту справу, яку добре вміє. Так взяла до рук пензля. Спочатку працювала над роботами та творчими задумами, які були розпочаті до війни. А згодом почали народжуватись нові.
![Щодня, без вихідних у майстерні: творчість херсонської художниці не змінила окупація Щодня, без вихідних у майстерні: творчість херсонської художниці не змінила окупація](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/6168197a49672f1c.jpg)
“Першу мою роботу купили в Німеччині, червона смородина на сірому. Такий настрій був на сірому червоне. І потім потихеньку почала працювати далі”, — говорить Яна.
Однією з робіт написаних в окупації був печворк та колаж з дитячих снів. Сни бувають різні і кольорові, і чорні, і з рибами, і з грушами, і з велосипедами. Дитячі сни цікаві кольорові.
![Щодня, без вихідних у майстерні: творчість херсонської художниці не змінила окупація Щодня, без вихідних у майстерні: творчість херсонської художниці не змінила окупація](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/af2ff04e9bd2ab79.jpg)
Влітку працювала і над роботою “Водяний та Водянушка”.
“Така світла, сонячна і така хитрунка, і такий в неї тато, дуже її любить. Дай Боже, щоб нас так всіх любили за нашу неслухняність”, — розповідає про картину Яна.
Тематика творчості Яни Голубятникової під час окупації особливо не змінилась. Були і сюжетні роботи, і зо два десятки натюрмортів. Але палітра її кольорів залишалась світлою, адже творчість покликана нести добро та позитив. Після звільнення, ділиться художниця, нічого не змінилось.
![Щодня, без вихідних у майстерні: творчість херсонської художниці не змінила окупація Щодня, без вихідних у майстерні: творчість херсонської художниці не змінила окупація](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/284f6b385cc67edf.jpg)
“Ні палітра, ні відчуття життя, ні реакції не змінились, бо в моїй країні не закінчилась війна. Я коли йду додому і бачу машину з написом 300, розумію якою ціною купувалось 11 число”, — говорить художниця.
![Щодня, без вихідних у майстерні: творчість херсонської художниці не змінила окупація Щодня, без вихідних у майстерні: творчість херсонської художниці не змінила окупація](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/32ea8148c20572e2.jpg)
Після звільнення міста Яна робочого графіка не змінила, щодня у майстерні. Виняток робить для господарських справ. Поруч завжди був пухнастий друг та помічник кролик Шльопа. В окупації, говорить, прожила ціле життя, але жодного разу не пошкодувала, що залишилась, бо це був неоціненний досвід.
Схожі публікації:
- Херсонка Наталя Шушляннікова написала «Щоденники війни: з надією і люттю» про окупацію Херсона російськими військовими (відео)
- Перехитрила окупантів і втекла з полону: історія директорки музичної школи із Херсону
- Село Благодатне під час окупації: розграбовано ліцей, обшуки в оселях, волонтери під конвоєм (відео)
- Херсонський театр показав виставу про окупацію в чотирьох містах
- За 16 днів артисти херсонського театру представили виставу про окупацію глядачам у 7 містах