Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Муніципалітети Одещини та Італії налагоджують співпрацю

Між італійським муніципалітетом Кампофеліче-ді-Рочелла та Фонтанською громадою з Одещини відстань понад 2000 км по прямій і понад 3000 км автомобільними дорогами. Завдяки ініціативі «Мости довіри» від U-LEAD представники українського та італійського муніципалітету скоротили цю відстань і отримали можливість не лише познайомитися, а і обговорити перспективні напрямки співпраці.

10 листопада відбулася перша ознайомча онлайн зустріч, організована Регіональним офісом «U-LEAD з Європою» в Одеській області.

– Програма «U-LEAD з Європою» допомагає українським громадам знаходити друзів і партнерів в країнах Європи. Ми завжди раді підтримати співпрацю між громадами і сподіваюся, що результатом сьогоднішньої зустрічі стануть спільні проєкти та ініціативи, взаємодопомога та обмін досвідом. Ця співпраця особлива важлива в ці нелегкі часи, які переживає український народ, – зазначив Андрей Хорват, заступник директора Програми «U-LEAD з Європою».

– Ми вдячні Італії за допомогу, яку вона надає українцям, що змушені були виїхати з України, а сьогодні ми маємо можливість побудувати віртуальний міст між Чорним та Тірренським морями, – відмітила Юлія Молодожен, керівниця Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Одеській області.

Як стало зрозуміло з презентацій, Фонтанська громада і муніципалітет Кампофеліче-ді-Рочелла мають багато спільного. Територіально обидві громади знаходяться на берегах  морів і мають схожі сфери економічної діяльності: туризм, сільське господарство, торгівля тощо.

– Ми щиро раді, що маємо можливість налагодити таку цікаву співпрацю. Наші громади мають багато спільного, починаючи з того, що обидві громади очолюють жінки. Я переконана, що результатом нашої співпраці має стати покращення життя мешканців наших громад, – зазначила МикелаТаравелла, очільниця муніципалітету Кампофеліче-ді-Рочелла. І додала, що серед напрямків співпраці вбачає обмін досвідом і кращими практиками в медицині, в сфері виробництва органічної продукції, маркетингу та просуванню товарів місцевих виробників, розвитку туризму, а також підтримці молодіжних програм обміну.

Голова Фонтанської громади Наталія Крупіца у своєму виступі також зазначила про важливість налагодження партнерства, особливо у напрямку підготовки і реалізації спільних грантів, обміну досвідом зі співпраці з бізнесом, участі у культурних заходах та проведенні бізнес-форумів, організації взаємодії між школами та молодіжними організаціями. Ще одним важливим напрямком є надання гуманітарної допомоги для відновлення об’єктів інфраструктури, адже від ракетних обстрілів у громаді зруйновано  житлові будинки і  великий торговий центр.

Після презентації, знайомства і обговорення подальших кроків представники муніципалітетів домовилися підготувати план заходів для подальшої роботи.

У U-LEAD зазначають, що наразі важливо аби два муніципалітети змогли самостійно тримати сталий зв’язок, сформували команди, які б відповідали за взаємодію, і працювали як над формальним боком партнерства через укладення угоди, так і над його змістом, тобто практичними заходами з обміну, іншої взаємодії.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН