Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Прокуратура АР Крим повідомила про підозру оперативнику ФСБ

Прокуратура автономії повідомила про підозру окупаційному правоохоронцю, який причетний до катування та незаконного ув’язнення українського журналіста, позаштатного співробітника Радіо Свобода (проєкт Крим.Реалії) Владислава Єсипенка.
Дії підозрюваного кваліфіковано як порушення законів та звичаїв війни (ст. 438 КК України).
🔹Встановлено, що громадянин РФ, займаючи посаду «старшого оперуповноваженого УФСБ Росії по Республіці Крим та м. Севастополю» реалізував політику РФ щодо переслідування проукраїнськи налаштованого населення півострова.
Зокрема, у березні 2021 року біля села Перевальне підозрюваний незаконно затримав українського журналіста, що декілька останніх місяців перебував у Криму з робочим візитом. Коли оперативник провів огляд автівки журналіста, то нібито «виявив» у ній вибуховий пристрій. Без жодного процесуального оформлення, підозрюваний затримав журналіста та разом з іншими «правоохоронцями» перевіз його до м. Бахчисарай, помістивши прицьому до підвалу.
Застосовуючи фізичну силу, електричний струм та моральний тиск, «правоохоронці» змусили затриманого зізнатися у злочині, якого він не вчиняв, а саме у незаконному виготовленні, переробленні чи ремонті вибухових пристроїв. Також його змусили підписати заздалегідь підготовлені вказаним оперативником процесуальні документи та вказати місце розташування тайника з вибухівкою. За версією окупантів, саме там Єсипенко дістав компоненти для гранати, що ніби виявили у його автомобілі.
🔹Таким чином, підозрюваний порушив заборони передбачені Конвенцією про захист цивільного населення під час війни 1949 року, а також порушив закони та звичаї війни.
Возможно, это изображение 3 человека, автомобиль и на открытом воздухе
Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН