Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Енергетики відновлюють електропостачання у звільненій Великій Олександрівці

Тривалий час через активні бойові дії, відсутність доступу до зруйнованих електромереж та неможливість проводити ремонтні роботи, оселі жителів смт Велика Олександрівка залишалися знеструмленими.

Для їх заживлення мужнім та відповідальним енергетикам довелося надзвичайно складно: ризикуючи життям під кулями та снарядами вони намагалися зробити все можливе для відновленням енергопостачання на деокупованих територіях громади.
Зроблено багато. З дозволу військових та саперів ремонтники оглядали мережі, а потім усували пошкодження, встановлювали опори, монтували лінії електропередач, встановлювали нове енергетичне обладнання, тощо.
З жовтня цього року енергетики розпочали відновлення пошкодженої мережі ПЛ -35 кВ Калуга – Біла Криниця – Колос – Велика Олександрівка. Роботи виконували спільно з колегами, аварійно-відновлювальною бригадою з «Кіровоградобленерго» у складі 13 фахівців та 5 одиниць техніки.
Вже 9 листопада енергетикам вдалося заживити підстанцію ПС – 35/10 кВ «Біла Криниця», що дало змогу частково підключити до енергомереж мешканців населеного пункту Біла Криниця. Для повернення енергопостачання вдалося усунути 139 обривів дроту. На деяких ділянках ліній електропередач було замінено 7,5 км проводу, який був повністю пошкоджений в результаті постійних обстрілів. Також замінено 260 ізоляторів, замінено та відновлено 7 траверз та 2 відтяжки.
Вже 16 листопада планується завершення робіт по відновленню повітряної лінії ПЛ – 35 та подача напруги на ПС 35/10 кВ «Велика Олександрівка». Це дасть можливість заживити смт. Велика Олександрівка, де проживає 1650 мешканців та села Новодмитрівка та Старосілля, де мешкає 477 жителів.
За період військового стану силами трьох бригад Великоолександрівської дільниці Північного РУРМ здійснено ремонти повітряних ліній ПЛ – 10, 0,4кВ та трансформаторних підстанціях. Всього відновлено близько 3,5 км повітряних ліній 10 кВ, – 4,2 км ліній та 8 підстанцій 10/0, 4 кв.
Поряд з самовідданими енергетиками «Херсонобленерго» над відновленням енергопостачання працюють колеги з “Кіровоградобленерго”, що разом з «Чернівціобленерго», «Житомиробленерго» та «Рівнеобленерго» входить до групи компаній VS Energy.

Енергетики групи компаній VS Energy роблять усе можливе, щоб якомога швидше відновити енергосистему та повернути світло до знеструмлених населених пунктів Херсонщини.

Акціонерне товариство “Херсонобленерго”

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН