Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

19 закладів охорони здоров’я Одещині мають борги по виплаті заробітної плати

Сьогодні, в рамках робочого візиту на Одещину, заступник Міністра охорони здоров’я України Богдан Боруховський провів нараду з керівниками 19 закладів охорони здоров’я та представниками громад області.

Участь в нараді взяли заступник голови НСЗУ Ірина Надашкевич, І-й заступник Начальника Одеської ОВА Борис Волошенков, заступник Начальника ОВА Дмитро Радулов, директор Департаменту охорони здоров’я Одеської ОВА Наталія Одарій-Захар’єва і в.о. директора НСЗУ Південного регіону Роман Колонтай.

Ключова тема – проблемні питання щодо фінансової спроможності закладів охорони здоров’я, з якими укладено договір з НСЗУ по 49 пакетам медичних послуг «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги».

В Одеській області 19 таких закладів, заборгованість із виплати заробітної плати становить близько 27 млн.грн. Керівники закладів охорони здоров’я та представники громад висловили своє бачення щодо шляхів виходу з кризової ситуації та обговорили бачення формування спроможної системи охорони здоров’я Одеської області у 2023 році.

«Одна з основних причин, чому медичний заклад залишається неспроможним, — це невідповідність між потребами населення у медичній допомозі та невиправдна кількість штатних одиниць в лікарні. На сьогодні держава готова допомагати лікарням всім необхідним обладнанням з метою можливості контрактування на додаткові пакети НСЗУ та розвивати послуги, які затребувані у населення. Одночасно маємо працювати з тими, хто готовий робити конкретні кроки для покращення фінансового становища закладу, а не просто розпорошувати кошти в нікуди», — наголосив заступник Міністра охорони здоров’я Богдан Боруховський.

До 1 листопада кожна неспроможна лікарня має підготувати не лише чіткий план виходу із фінансової ситуації, а й план подальшого розвитку закладу та представити його на розгляд Міністерства.

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН