Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Українці отримають оновлені платіжки за електроенергію: платити вже можна вдвічі менше

В Україні з 1 вересня змінять платіжку за електроенергію. У них з’явиться нова графа, де вкажуть показання лічильників, на підставі яких провели розрахунок вартості комунальної послуги. При цьому українці мають можливість платити за електроенергію менше, для цього необхідно встановити багатозонні лічильники.

Постановою Про затвердження Змін до Правил роздрібного ринку електричної енергії запроваджено нові вимоги до постачальників електроенергії. При цьому тариф на струм залишився незмінним: 1,44 грн за кВт*год, якщо ви витрачаєте до 250 кВт*год струму. Якщо ви витрачаєте понад 250 кВт*год, то кожна кВт*год буде коштувати 1,68 грн.

Українці можуть платити за електроенергію менше. Для цього необхідно купити та встановити багатозонні лічильники на електроенергію. Вони окупляться протягом одного-двох років. Коштує такий лічильник від 2,2 тис. грн. При цьому із двозонним лічильником можна платити:

  • 0,5 від чинного тарифу з 23 ночі до 7 ранку;
  • повний тариф із 7 ранку до 23 ночі.

Таким чином, якщо перерозподілити споживання так, щоб витратні прилади використовувати вночі, платити за струм можна значно менше. Також можна встановити тризонний лічильник. Однак з ним заощадити зможуть ті сім’ї, які витрачають багато електроенергії (наприклад, використовують електричний котел). У такому разі тариф буде таким:

  • 0,4 тарифу з 23 ночі до 7 ранку;
  • повний тариф з 7 до 8 ранку, з 11 до 20 вечора та з 22 до 23 ночі;
  • 1,5 тарифу з 8 до 11 та з 20 до 22 вечора.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше суд передав до управління Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими злочинним шляхом (АРМА), 26 обласних та міських операторів газорозподільних систем. Усі ці підприємства належать компанії РМК Дмитра Фірташа.

Підприємства звинуватили у несплаті до держбюджету 1,48 млрд грн. Українці платять за доставку газу т.зв. “облгазам”. За сам газ гроші надходять до постачальника.

1,5 млрд грн, ймовірно, не були сплачені в період з 2017-го, тоді в тарифі не було коштів на сплату до бюджету за використання мереж. За версією ДБР, компанія Фірташа отримала облгази з порушенням процедур.

Джерело

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН