Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Експерти U-LEAD допомагають громадам готуватися до нового навчального року

Про форми освітнього процесу, актуальні питання підготовки шкіл до навчального року дізналися учасники інформаційної сесії «Організація освітнього процесу в умовах воєнного стану», яку організувала команда Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Дніпропетровській області.

– Освітня сфера – важливий сектор розвитку громад. Під час військового часу освіта стала ще й магнітом багаточисленних волонтерських ініціатив допомоги ЗСУ, згуртування населення, волонтерської роботи. Готуючись до нового навчального року, місцеві ради приймають рішення щодо форми навчання: є громади, де діти будуть навчатися онлайн, є громади, школи яких відкриють двері для офлайн навчання, а є громади, які застосують змішану форму навчання. Під час інформаційної сесії учасники разом з експертами U-LEAD проаналізували кожен формат і отримали відповіді на свої запитання, – розповіла Олена Тертишна, керівниця Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Дніпропетровській області.

Під час інформаційної сесії понад 90 учасників з Дніпропетровської, Запорізької та Одеської областей обговорили питання ситуації щодо початку нового навчального року та можливі варіанти її розвитку у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації.

За словами учасників, під час підготовки до нового навчального року та аналізу можливостей громади стає зрозумілим, що більшість укриттів не можуть гарантувати безпеку учнів та вчителів. А подекуди їх, взагалі, немає навіть на допустимій відстані 500 м.

Крім безпекових питань додаються питання організацій підвозу учнів до опорних закладів: відсутність транспорту та зруйновані дороги. Але головне, що впливає на те, якою буде очна або дистанційна форма навчання – це думка батьків.

На тому, що позиція батьків в даному питання є на першому місці наголошував і Сергій Дятленко, експерт «U-LEAD з Європою» з освіти.

Основні вимоги до організації навчального процесу прописані в листі МОН № 1/7333-22 від 30.06.2022. В цьому документі зокрема йдеться про обстеження укриттів, визначення форми навчального процесу (дистанційна, змішана чи очна), а також наголошується на забезпеченні безпеки всіх учасників навчального процесу.

– Форма навчання затверджується педагогічною радою закладу загальної середньої освіти. Впродовж навчального року формат освітнього процесу може змінюватися в залежності від безпекової ситуації, – підкреслив Сергій Дятленко.

Також він надав роз’яснення щодо «змішаної форми» освітнього процесу. За його словами, конфігурацію змішаної форми навчання визначає школа в залежності від своїх умов. Наприклад, деякі окремі предмети можуть бути винесені на дистанційне вивчення або частина уроків з усіх предметів проходитиме онлайн, або деякі уроки можуть бути скорочені тощо.

Також фахівці громад отримали настанови та рекомендації експертів U-LEAD щодо заходів яких необхідно вжити, щоб забезпечити найвищий можливий рівень безпеки при найкращій можливій якості організації освітнього процесу. Серед іншого, Сергій Дятленко рекомендував освітянам переходити на електронний документообіг та користуватися електронними класними журналами.

– Зараз найкращий час для впровадження електронного документообігу. При цьому не слід змушувати вчителів заповнювати документи в паперовій та електронній формі одночасно. Можливо тільки в перші тижні, поки вони звикнуть, – зазначив Дятленко.

Також учасникам нагадали про особливості формування спроможної освітньої мережі, а також про особливості трудових відносин в закладах освіти в умовах воєнного стану.

 

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

 

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН