Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Кремлівська мафія планує вивозити за безцінь херсонські овочі до Москви

Пропаганда агресора повідомляє про організацію окупантами «зустрічі» між «представниками московського торговельного майданчику» «Фуд Сіті» та «аграріями Херсонської області», яку окупанти провели у Голій Пристані, але навіть для «фотозвіту» не спромоглися показати значну кількість зігнаних до зали «херсонських фермерів».

У цій ситуації примітним є згаданий майданчик «Фуд Сіті», який нібито «привів» до окупованої Херсонщини злочинний та фейковий «міністр сільського господарства», колишній народний депутат Олексій Ковальов, бізнес якого сконцентровано як раз у Голій Пристані.

Згідно «офіційних російських джерел» «Фуд Сіті» є «першим агрокластером Москви та найпотужнішим гуртово-роздрібним продовольчим центром росії», розташованим на 22 кілометрі Калузького шосе, неподалік від московської об’їзної дороги.

Серед оголошених «п’яти тисяч постачальників» для «Фуд Сіті» помічені й окремі «кримські компанії», такі як підконтрольна окупантам торговельна марка «Азбука Криму», що протиправно привозить до «агрокластеру» сири та молочну продукцію.

Втім «офіційно» компанія ТОВ «Фуд Сіті», зареєстрована у місті Пушкіне Московської області на таку собі Тетяну Белікову, була «ліквідована» на початку 2021 року, нібито через «невідповідність поданих відомостей».

Іншою фірмою, що також має спільні з рекламованим «агрокластером» «офіційні контакти», є ТОВ «Продпоставка», зареєстрована у Москві на проспекті Миру із номінальним власником Зейналовим Руфатом Агададаш Огли.

Втім справжнім розпорядником «агрокластеру» «Фуд Сіті» є потужна російська девелоперська компанія «Києвская площадь», заснована Годом Нісановим та Зарахом Велієвим, що наразі є топовим власником комерційної нерухомості Москви та має у власності до 4 мільйонів квадратних метрів майна, є ключовим роботодавцем для столиці агресора.

Характерно, що вихідці з Азербайджану Нісанов та Велієв, що позиціонують себе як «російські бізнесмени» та беруть активну участь у громадському житті організацій горських євреїв, під час вірмено-азербайджанської війни зайняли «патріотичну позицію» та спробували припинити допуск на майданчики «Фуд Сіті» продукції вірменського походження, але потім швидко та публічно «змінили позицію».

Цей приклад корелює з тим, що попре безперечний щонайменш частковий контроль Нісанова та Велієва над діяльністю та доходами «Фуд Сіті», до 2018 року акціонером компаній цих осіб офіційно був однокурсник Путина та мільярдер, професор Ільгар Рагімов Мамедгасан огли, який потім передав цю частку Аразу Мехдієву, як партнеру за юридичним бізнесом та водночас чоловіку власної доньки, Рагімовій-Мехдиєвій Сабіни Ільгам Кизи.

Варто нагадати, що «друг Путіна» Рагімов був причетним до афери із будівництвом у кримському курортному селищі Паркове люксового готелю «Кримський бріз», яка почалася у 2003 році, коли фірма Рагімова ТОВ «Рісско» за часів прем’єрства Віктора Януковича отримала від Ради Міністрів АР Крим відповідну земельну ділянку.

Надалі, зі зміною влади в Україні у будівельника «першого чорноморського палацу Путіна» Рагімова, що вказував виконавцям «не жалкувати будь-яких коштів та матеріалів» виникли «певні складнощі» через масові порушення Рагімовим природоохоронних законів та проект був завершеним знов-таки за Януковича у 2011 році, але вже після викупу ділянки через ТОВ «Озон» дочірньою структурою «Газпрому», та вже не як «президентська дача», а в ролі люксового готелю.

Цікаво, що медіа агресора писали до причетності вказаних бенефіціарів «Фуд Сіті» до замовного вбивства у 2013 році в Стамбулі «вора в законі» Джанієва Ровшана Рафік огли «Ленкоранського», а тимчасовий «вихід» з бізнесу Рагімова у2018-2020 роках був пов’язаним із системними «розборками» кланів організованої злочинності Москви та ув’язаних з ними російськими силовиками.
Також повідомляється що частку у бізнесі концерну «Києвская площадь» та відповідно «Фуд Сіті» можуть мати мер Москви Сергій Собянін та колишній голова федеральної митної служби агресора Андрій Бельянінов, при цьому Бельянінов міг представляти інтереси голови «Ростеху» Сергія Чемезова, що було «корисне» іншим бенефіціарам «Фуд Сіті» навіть поза «поточними» питаннями контрабанди продукції концерну.

Таким чином, якщо буде підтверджене використання агресором московського «Фуд Сіті» для викачування із херсонських фермерів за безцінь їх продукції та подальше її злочинне вивезення до росії, українським правоохоронцям варто деально проаналізувати формат взаємодії вказаного херсонського колаборанта Ковальова із даними «авторитетними бізнесменами» з путинської обійми.

Звісно за таких умов слід розпочинати підготовку запровадження санкцій цивілізованих країн, як на усіх вказаних бенеціфіарів концерну «Києвская площадь», так й на компанії відповідної бізнес-імперії клієнтів Путіна. Наразі вже відомо про введені в червні 2022 року санкції США проти Года Нісанова, пов’язані з його «зв’язками з російськими чиновниками», до яких медіа відносить і голову російської зовнішньої розвідки Сергія Наришкіна.

Джерело

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН