Український Південь

Інформаційне видання

Два місяці працював під російською окупацією: історія лікаря з Херсона

Віталій Грудецький понад одинадцять років працював лікарем-хірургом в Херсонській обласній лікарні. 24 лютого, у перший день повномасштабної війни, Віталій заступав на чергування. Після цього три дні без перерв оперував поранених в лікарні.

У перші дні повномасштабної війни надходили люди з кульовими пораненнями та вибуховими травмами. Місць вистачало, бо одразу виписали всіх, хто не потребував медичного догляду.

“Перші дні ми працювали у режимі нон-стоп: швидка постійно привозила поранених людей”, — говорить хірург.

24 лютого першим пацієнтом Віталія був молодий хлопець з мінно-вибуховою травмою. Його прооперували, хлопець вижив. Під час повітряних тривог частину хворих переводили в підвал, а лежачих пацієнтів опускали нижче рівня вікон. З ними залишались медики.

За словами Віталія, російські військові час від часу навідувались у лікарню: пропонували адміністрації медикаменти та своїх лікарів. Також привозили своїх поранених військових — медики змушені були їх оперувати.

“Ніякого спілкування з росіянами взагалі не хотілось. Я механічно виконував роботу, без емоцій”, — розповідає Віталій.

Віталій Грудецький

Віталій Грудецький. Фото: Суспільне Чернівці

На початку березня лікарі почали працювати у довоєнному режимі: вони мали змогу чергуватись. Кількість шпиталізованих пацієнтів відчутно зменшилась, каже Віталій. Російські військові не змінювали директора лікарні або його заступників.

В перший місяць персонал лікарні залишався у Херсоні та продовжував працювати. Після деокупації Київської області, люди почали масово евакуйовуватись з міста, адже боялись повторення подій у Херсоні. Також росіяни на вулицях відловлювали чоловіків та змушували йти в окупаційну армію, каже Віталій.

Віталій під час проведення операції

Віталій під час проведення операції. Фото: Віталій Грудецький

26 квітня Віталій разом з дружиною виїхав у Чернівці. Зараз він працює в центральній міській лікарні.

Джерело

Поділитись публікацією
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на email
Поділитися на telegram
Поділитися на linkedin

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Гарячі новини

Відео дня