Першочерговим питанням добробуту області є збалансований розвиток людського капіталу. Аби зупинити відтік талановитої і амбітної молоді до інших міст та країн, потрібно створити сприятливі умови життя на своїй території.
Херсонщина першою в Україні втілила Програму «Розвитку людського капіталу» у 2017 році. І результати не змусили на себе довго чекати: в 2015 році тільки 26% випускників шкіл залишилися на території регіону, а вже за підсумками навчального 2018/2019 рр. – 56%. Однак працювати над збереженням людського капіталу потрібно й надалі у посиленому режимі.
Голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко на ХІІ сесії Херсонської обласної ради VIII скликання звернувся до начальниці управління освіти і науки Херсонської обласної державної адміністрації Тетяни Юшко з пропозицією в подальшому розглянути систему стимулювання людей до участі в програмі «Розвитку людського капіталу». «Ми повинні проговорити кожну категорію. Діти, які здобули 200 балів на ЗНО дійсно досягли високих результатів у навчанні. Тому я б хотів, щоб ми мали власну базу таких дітей. Це те, що ми повинні зберегти тут. Ми не повинні відправляти талановиту молодь в інше місто чи країну. Можливо нам варто зробити для них доплату до стипендії (10-20 тис. грн.), яка змусить дітей лишитися і зробити будь-який не херсонський виш неконкурентноспроможним», — звернувся до колег Олександр Самойленко.
Важливо працювати над містом, в якому молодь буде залишатися. «Сьогодні головне встановити фільтр і зацікавити дітей так, щоб вони залишалися на Херсонщині», — наголосив Олександр Самойленко.
Фото – сайт Херсонської обласної ради
Схожі публікації:
- В Херсонському Державному Аграрно-Економічному університеті відбувся тренінг з урбаністики для учнів ліцею журналістики, економіки та правознавства (відео)
- “Гуманітарна” комісія погодила міські освітню та культурну Програми на наступний рік
- Сучасний 3D-фасад навчального корпусу створили у херсонському виші (фото)
- У Херсонській школі №52 продовжуються роботи з капітального ремонту актової та спортивної зали (відео)
- Колектив Школи гуманітарної праці у Херсоні відзначає 30-річчя (відео)