Як повідомила присутнім на нараді координаторка вакцинальної кампанії в області Марина Колерова, в регіоні зроблено понад 117 тисяч щеплень. З них повністю завершили курс вакцинації 66 тисяч людей. Щодня медики роблять близько 5 тисяч щеплень, але потужності медичної системи дозволяють робити до 11 тисяч.
Очільник області, коментуючи цю статистику, наголосив, що низькі темпи вакцинації – це явна ознака поганої організації роботи на територіях.
– Вакцин достатньо. Всі вони ефективні та якісні. Але ми продовжуємо спостерігати низькі темпи вакцинації, зокрема, наших освітян. По області в цій категорії щеплено менше 20 відсотків, але в той же час наші сусіди мають показники від 40-50 відсотків. У нас що, різні вчителі? Ні. Вся проблема в якості організаційної роботи на місцях. Тому необхідно з керівниками громад напрацювати чіткі графіки вакцинації. Крім того, всі центри та пункти вакцинації мають працювати щоденно. Громадяни повинні мати змогу зробити своєчасно життєвоважливе щеплення, – звернувся до керівників райдержадміністрацій Олександр Старух.
Посадовець окремо наголосив на тому, що за рішенням Уряду освітні заклади, де вакциновано менше 80 відсотків персоналу, не розпочнуть роботу в новому навчальному році. І це не рекомендації, а чітке завдання влади.
– Люди мають турбуватися про своє здоров’я та безпеку інших. Вакцинація – це нормальна практика. В усьому світі люди роблять щеплення проти COVID-19. Понад 80 відсотків лікарів уже його зробили. Також працівники ОДА пройшли вакцинацію і все гаразд, жодних негативних наслідків. Тому прошу відповідально поставитися до цього питання і своєчасно зробити щеплення, – звернувся до громадян Олександр Старух.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА