Після пожежі у будинку в Новій Каховці документацію отримали швидко, а голову ОСББ втратили

Мешканці Нової Каховки досі пам’ятають надзвичайну подію, яка сталася на вул. Букіна, 20 спекотного літнього дня 5 липня. Тоді з вини мешканця будинку виникла пожежа в квартирі на верхньому поверсі, яка перекинулась на покрівлю 5-поверхівки. Вся покрівля, а це понад 2 тис. м2 – згоріла. Був вихідний день, але миттєво примчали на допомогу рятувальники Нової Каховки та Берислава А з Херсона, перервавши лікування в кардіології, на таксі примчала голова ОСББ по Букіна, 20 Наталія Петренко.

Негайно прибули представники міської влади на чолі з міським головою Володимиром Коваленком, депутати, керівники КП. Збіглися мешканці сусідніх будинків, пропонуючи допомогу. За дорученням народного депутата Ігоря Колихаєва на місце пожежі одразу прибув директор благодійного фонду Ігоря Колихаєва Геннадій Лагута. Від фонду негайно було перераховано 10 тис. грн.. на харчування постраждалих.

На щастя, обійшлося без людських жертв. І тоді взялися до головного питання – відновлення будинку після пожежі. Депутати міської ради Юрій Власов і Сергій Хоменко допомогли мешканцям необхідними матеріалами, привезли вікна, двері для встановлення їх у постраждалі квартири. Було відкрито рахунок для збору коштів погорільцям, оголошено про збір необхідних речей: одягу, взуття, посуду. На біду відгукнулося все місто. Навіть літні люди з сусідніх будинків несли постраждалим сотню гривень з невеличкої пенсії, «бо людей шкода».

В будинку по Букіна 20 створено ОСББ. І згідно закону співвласники мають опікуватися своїм житлом, і відновлювати його за власні кошти. Однак, порахувавши збитки від пожежі, керівництво міста одразу зрозуміло: такі витрати самі співвласники не осилять. Сумніву навіть не було: потрібно допомогти. Розуміючи, що на проект покрівлі необхідні кошти, щоб не зволікати з цим питанням, потрібну суму у 100 тис. грн.. надав фонд Ігоря Колихаєва. Тож вже у серпні проект був готовий.

Тим часом навколо цієї ситуації почали відбуватися дикі події: в інтернет-мережі безсовісні дописувачі почали поливати брудом голову ОСББ Наталію Петренко, публікуючи різні звинувачення. Далі – більше: коли до будинку мав прийти підрядник для початку підготовчих робіт по відновленню покрівлі, група мешканців, не повідомивши голові ОСББ, влаштувала такі собі збори, і заявила підряднику – ми оберемо собі іншого. Той не став сперечатися: мовляв – ваше право! Повернувся – та й пішов геть. Зафіксувати цю ганебну невдячність ще й запросили відомих інформаційних провокаторів, які старанно роздмухували безпідставний конфлікт. Дізнавшись про це, голова ОСББ обурилась. Що відбувається? Чому так віддячили всім, хто протягом місяця день у день намагається допомогти?

Наталія Петренко 20 серпня зібрала загальні збори ОСББ і запросила на них всіх, хто весь цей час був причетний до надання допомоги мешканцям будинку: представників міської влади, депутатів, директора благодійного фонду Геннадія Лагуту, підрядників, проектантів, інспекторів. І запропонувала людям поставити всі питання, які їх непокоять. Герої попередніх стихійних зборів на цю зустріч, звісно ж, не прийшли. Що й не дивує. А присутні шепотіли між собою: це все Пилипович з Гуньком винні, такого понаписували – провокатори!

Під час зборів відбулася передача проектно-кошторисної документації по відновленню даху будинку за адресою вул. Букіна 20 Фондом Ігоря Колихаєва «Нам тут жити» безоплатно ОСББ «Союз 20 Нова Каховка». Обговорили заходи і послідовність робіт по відновленню даху. І заслухали звіт ревізійної комісії з 01.01.2020 по 31.07.2020.

Під час загальних зборів з людьми поспілкувалися секретар міської ради Олександр Лук’яненко, заступник міського голови Олег Тарабака, директор Фонду Ігоря Колихаєва – Геннадій Лагута, представники технагляду, депутати і представники підрядників.

Наталія Петренко нагадала: протягом місяця після пожежі виготовлялася проектно-кошторисна документація, рішенням сесії Новокаховської міської ради один мільйон гривень було направлено до резервного фонду міста. Але на потреби будинку з цих коштів ще жодна копійка не виділялася.

Олександр Лук’яненко нагадав: завдяки зусиллям міської влади, Фонду Ігоря Колихаєва проектно-кошторисна документація була замовлена і виготовлена в рекордно короткі терміни, навіть вже вдалося отримати експертизу. «Ми зробили те, що обіцяли», – сказав він людям, нагадавши, що без Фонду зробити це не вдалося б.

Геннадій Лагута підкреслив: скільки б проект не коштував, Фонд був готовий надати будь-яку суму. Зараз, коли мова йде про мільйонні витрати, а це 2 млн. 430 тис. грн на сам ремонт покрівлі, Ігор Колихаєв як народний депутат докладає зусиль, щоб швидше надійшли кошти і були виконані роботи.

Далі офіційно підтвердили добрі наміри Фонду – в присутності мешканців БЕЗКОШТОВНО була передана ОСББ проектно-кошторисна документація на ремонт покрівлі. Наталія Петренко нагадала мешканцям: «Влада жодного разу нас у біді не залишила. Хоча звертаю вашу увагу – ви юридична особа, взяли будинок на своє фінансування. Вам не повинні нічого виділяти! Але у влади є моральний принцип. І вони сьогодні з вами».

Заступник міського голови Олег Тарабака детально розповів мешканцям, як виділяються кошти на ремонт покрівлі, які процедурні дії, коли почнеться ремонт. Нагадав – кошти обіцяли з державного бюджету. Але Кабмін питання ще не розглядав. Тому місто може розраховувати лише на кошти місцевого бюджету. Підрядна організація мала почати роботи з понеділка – якби не дивні збори, ініційовані кількома найбільш нетерплячими і невдячними. До того ж, серед цих крикунів, як з’ясувалося, навіть не всі є співвласниками. Тоді для чого підбурювати людей, заважати підряднику, зводити наклеп на голову ОСББ, та ще й кликати осіб з відеокамерами, які аж насолоджуються від нового на рівному місці розпаленого конфлікту?

Наталія Петренко звернулася до людей: якщо ви не задоволені, як вам допомагають – нема питань. Збирайте кошти з кожної квартири, шукайте підрядника, який вам подобається, і робіть покрівлю самостійно!

Люди запевняли: на всі питання відповіді отримали. Тож чекають на початок робіт. Рішенням зборів погодились на виконання робіт підрядниками, які теж прийшли на зустріч і дали людям вичерпні відповіді на всі їх запитання.

Наче б то все закінчилося порозумінням. Але голова ОСББ, яку протягом місяця щодня принижували і звинувачували, остаточно прийняла рішення і подала заяву на зняття з себе повноважень. Люди навіть розгубилися, просили залишитись, бо за спиною досвідченої голови всі питання вирішувалися ніби самі собою. Але Наталія Петренко запевнила: це остаточне рішення. І пішла зі зборів. На наше запитання, що можливо вона змінить своє рішення, відповіла: втомилася від принижень і підозр, і теж хоче спокійного життя в колі своїх рідних.

В день пожежі Наталія Петренко, ризикуючи своїм здоров’ям, перервала лікування у кардіологічному відділенні в Херсоні, взяла таксі і щодуху примчала на Букіна 20 із заплаканими очима. Щодня не давала спокою міському голові та його заступникам, молячи про допомогу для всього будинку. Обійшла погорільців, разом з помічниками збирала допомогу, турбувалася, де люди ночуватимуть, що їстимуть. У відповідь – отримала принизливі дописи від безсовісних депутатів, які не ходять на сесії, від дописувачів, що вважають себе журналістами, від мешканців, які наполягали, що знають краще, як потрібно робити. Вона не заперечувала: знаєте, як краще – то робіть…

Люди, будьте вдячними! Цінуйте тих, хто заради вас забуває про власне життя,здоров’я, відпочинок. Таких одиниці. Але вони не залізні. І їх так важко повернути, коли вони втрачають терпець і сили. Тож вмійте захищати їх, коли вони працюють для вас.

Вікторія РАЄВСЬКА

Приєднуйтесь до нас у соцмережах:
Facebook, YouTube, Instagram, Telegram, TwitterЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com