Цьогоріч сільгоспвиробники зібрали гарний врожай цибулі, ціна за кілограм на внутрішньому ринку сягнула рекордних 25 гривень. Для тих аграріїв. які не поспішають «зірвати куш» на ринку, а вибудовують системну експортну роботу, у Каховці був проведений семінар «Цибуля – тренд сезону: зберігання та доробка».
Експерти українського проєкту «Бізнес-розвиток плодоовочівництва» провели лекційне і практичне заняття для сільгоспвиробників та фермерів південних областей України. Проєкт реалізується за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. В Україні, за даними експертів проєкту, вирощується від 300 до 400 тисяч тонн цибулі. Мало овоч виростити, його потрібно довести до однорідної якості і зберігати в належних умовах, щоб отримати більші прибутки.
«Це продукт, який входить до борщової групи. Він традиційний для нашої кухні, існує попит на нього на внутрішньому ринку і в інших країнах Європи. Наша цибуля активно скуповується і перепродається іншими гравцями ринку, таким, як, наприклад, Польща. Необхідність таких конференцій в тому, щоб наші виробники розуміли, як формується ціна, як потрібно допрацювати продукт, щоб отримати більшу додану вартість від вирощеної продукції», – сказав голова громадської організації «Земля Таврії», представник проєкту UHBDP (м. Херсон) Олександр Синюк.
Для фермерів було презентовано нове обладнання для прийому, сортування, очищення цибулі, дані рекомендації щодо зберігання овочу. А познайомились учасники конференції з лініями закладання, сортування і фасування продукту на Каховському сільгосппідприємстві «Діамант».
«Цибулю ми доставляємо на новому обладнанні фірми «Grimme» (це лідер на ринку), а фасування здійснюємо на лінії польського виробництва, яке ми придбали й встановили цього року. Ми довго шукали таке устаткування, їздили по багатьох країнах, але саме це виявилось для нашого підприємства оптимальним», – розповів представник сільгосппідприємства «Діамант» Віталій Мотрюк.
У конференції взяли участь аграрії Херсонської, Миколаївської, Одеської, Запорізької областей.
«Нам продемонстрували процес вирощування цибулі: від нуля до потрапляння в холодильник, відбору овочів і потім – на експорт. Дуже пізнавальний захід, багато інформації, яку можна використати в себе в господарстві», – прокоментувала учасниця семінару з Миколаєва Марина Савченко.
Схожі публікації:
- У Херсоні підприємців знайомлять із новими правилами імпорту-експорту (Відео)
- Херсонські журналісти проінспектували каховське підприємство (Відео)
- Як виробникам плодоовочевої продукції вийти на ринки Європи (Відео)
- У бюджеті Херсона передбачено 800 тисяч грн. для безкоштовного лікування катаракти у херсонців, – Алла Малицька (відео)
- Сьогодні завершується міжнародний форум AGROPORT-2019