Передача повноважень утримання закладів профтехосвіти з Державного на місцеві бюджети викликала паніку і у самих можновладців, і у колективів ПТУ.
Зазвучали прогнози, що держава хоче знищити систему. Представники місцевих рад в один голос стверджували, що не зможуть профінансувати в повному обсязі професійно-технічні училища.
Яким був рік, що минає, для колективу Новокаховського професійного електротехнічного ліцею, розповіла директор Олександра Карпенкова.
«Нестабільність далася взнаки. Через затримки з виплатами зарплат звільнились кращі майстри й викладачі. Але ситуацію вдалось відрегулювати. Частину витрат взяла на себе Новокаховська міська рада. Решта необхідної суми була погашена за рахунок державної субвенції. Ми віримо в те, що наступного року ліцей фінансуватиметься по захищених статтях обласного департаменту освіти й науки і не буде затримки з виплатами. Врешті, саме профтехосвіта готує висококваліфікованих робітників, які можуть працювати у різних сферах економіки. А країні зараз потрібні робочі руки», – прокоментувала Олександра Карпенкова.
У Новокаховському професійному електротехнічному ліцеї навчається 345 студентів з різних районів Херсонської області. Навчальний заклад надає якісні освітні послуги, має сучасну матеріально-технічну базу для підготовки кадрів робітничих професій. Випускники можуть найти робочі місця на підприємствах, в організаціях, відкрити власну справу.
Схожі публікації:
- Вища освіта: від дотацій до інвестицій
- Обмін передовим досвідом повинен сприяти розвитку місцевого самоврядування – Олександр Співаковський
- Електротехнічний ліцей у Новій Каховці зустрічає абітурієнтів новими можливостями навчання і практики
- Директора Новокаховського електротехнічного ліцею Олександру Карпенкову нагородили відзнакою „За заслуги перед містом”
- На Херсонщині відзначили День зварювальника (Відео)