Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

В ООН зробили заяву про мобілізацію українських біженців

В ООН обговорили питання щодо мобілізації українських біженців. Вказано, що наша держава має право вимагати повернення чоловіків призовного віку.

Про це повідомив голова Управління верховного комісара ООН з прав біженців у Європі Філіп Леклер під час брифінгу у Женеві. Наголошено, що Київ може провести мобілізацію своїх громадян, які опинилися за кордоном. У такому разі постане питання про їх статус та захист.

За словами Леклера, призов до армії не є переслідуванням чоловіків із України. Існує відмова від призову з міркувань совісті.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив про право українських біженців на захист. Він наголосив, що чоловіки користуються тими ж привілеями, що й жінки – тому до них потрібно ставитись однаково. Країни мають виконувати зобов’язання, встановлені на законодавчому рівні.

Європейські країни обговорюють можливість депортації українських біженців. Більшість вважає такий захід неможливим й не має наміру порушувати закони. Однак у Польщі повідомили про готовність створити такі умови для приїжджих чоловіків, які сприятимуть їх поверненню додому.

Уряд планує залучити до цього роботодавців та інші структури. Наприклад, при отриманні дозволів на трудову діяльність чи продовженні терміну перебування можлива перевірка, чи громадянин України є військовозобов’язаним.

Якщо чоловік може бути мобілізований, йому відмовлятимуть у роботі, продовженні статусу тимчасового захисту та допомоги. Механізм не доопрацьований, тому що такі особи можуть залишати Польщу, але їхати не додому, до інших країн – Німеччини чи Польщі.

У ФРН вже запевнили, що не виправлятимуть українців, які ухиляються від мобілізації. Влада Австрії оприлюднила аналогічну позицію.

Today

Читайте на сайті інформаційного видання “Український Південь”:
Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН