Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Криміналісти Херсонщини використовують сучасну ДНК-лабораторію для ідентифікації жертв російської агресії та розкриття злочинів (відео)

За сприяння іноземних інвесторів відділ криміналістичного забезпечення слідчого управління ГУНП в Херсонській області у червні 2023 року отримав новітній апарат ANDE 6C для швидкісної ідентифікації особи людини за ДНК-профілем.

Одночасно з цим працівники відділу пройшли навчання з порядку роботи з приладом. На Херсонщині, правий берег якої був тривалий час окупований російськими військами і де відбулися вбивства мирних жителів, така лабораторія вкрай необхідна для ідентифікації загиблих. За допомогою цього апарату можливо виділити ДНК-профіль та надалі встановити особу.

Як розповідає начальниця відділу криміналістичного забезпечення слідчого управління ГУНП Оксана Запорожченко, мобільна ДНК-лабораторія дає можливість на місці події швидко провести дослідження та детальний огляд до 5 зразків вилучених біологічних матеріалів.

Криміналісти використовують цей прилад постійно: для ідентифікації зловмисників, їх жертв, для встановлення осіб загиблих внаслідок російських обстрілів, навіть за фрагментами тіл. Основне завдання криміналіста – правильно, якісно й у достатній кількості відібрати біологічні зразки на місці події, а все інше за 90-100 хвилин прилад зробить автоматично сам. Завдяки такій сучасній ДНК-лабораторії поліцейські також мають можливість оперативно розкривати тяжкі злочини.

Херсонські криміналісти неодноразово проходили відповідні навчання та постійно підвищують кваліфікацію для роботи зі швидкісної ідентифікації особи людини за ДНК-профілем на приладі ANDE 6C.

Відео – Поліція Херсонщини.

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН