Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Нацбанк України встановить обмеження на карткові перекази

У Нацбанку України готують рішення щодо запровадження обмежень на карткові перекази клієнтів банків. Такі обмеження фактично залишаться непоміченими для переважної більшості українців. Їх відчують лише тіньовики, які промишляють незаконним бізнесом та обігом неоподаткованих грошових мас.

Про це повідомив член Ради Нацбанку України Василь Фурман.

За словами чиновника НБУ, в Україні сформувався чималий сектор тіньового обороту грошей, який використовує нормативні прогалини для протизаконної діяльності. Зокрема, за допомогою банківських карток, відкритих на імена інших людей, тіньовики переказують кошти від незаконної підприємницької діяльності та уникають сплати податків.

“За допомогою дроп-карт реалізуються схеми ухилення від сплати податків. Коротко поясню, що це таке: одна людина передає іншій за невеликі гроші картку, випущену на її ім’я. І ця людина, отримавши таку картку використовує її на свій розсуд, як захоче. При цьому справжній власник картки навіть не знає, які обороти коштів там відбуваються. Тому це протизаконно”, – пояснив член Ради НБУ.


Через це Нацбанк хоче встановити обмеження на карткові перекази громадян. Обмеження будуть встановлені як за сумами переказів, так і за кількістю транзакцій. Водночас великі банки вже запровадили у себе такі обмеження, не очікуючи на рішення НБУ. Причому ці обмеження залишились непоміченими для переважної більшості громадян.

“Переважна більшість українців цього не відчула. А ці обмеження довели свою ефективність на практиці, як засіб для боротьби з “міскодингом” і не мають впливу на звичайні поточні операції населення з платіжними картками… Запевняємо, що будь-які обмеження у разі їх запровадження потенційно вплинуть на вузьке коло осіб і жодним чином не вплинуть на звичайні поточні операції українців з картками”, – наголосив  Василь Фурман.

Today

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН