Після визволення Херсона було встановлено, що під час окупації міста військові рф у захопленому приміщенні обласного главку поліції в нефункціонуючому багато років ізоляторі тимчасового тримання організували катівню. Сюди окупанти привозили незаконно затриманих місцевих жителів і піддавали їх тортурам. Слідчим вдалося встановити особи причетних до катувань двох злочинців – військовослужбовця рф та громадянина України, – повідомляє пресслужба Поліція Херсонщини.
Як розповів начальник відділу розслідування злочинів, учинених в умовах збройного конфлікту, слідчого управління поліції Херсонщини Ігор Дем’янюк, на теперішній час поліцейські встановили, що у підвальних приміщеннях ГУНП під час окупації міста російські військові утримували та піддавали тортурам близько 90 громадян України. Доля деяких затриманих досі не відома.
Також вжитими слідчо-розшуковими заходами правоохоронці встановили, що до катувань причетні 33-річний військовослужбовець рф та 33-річний житель Олешок, який погодився на співпрацю з силовими структурами окупантів.
Зокрема, поліцейським відомо, що у червні 2022 року злочинці в обласному центрі незаконно затримали 40-річного херсонця, одягли йому на голову мішок та привезли до будівлі ГУНП в Херсонській області.
Незаконно затриманого чоловіка ув’язнили в непристосованій до тривалого перебування людей камері. Його тримали в антисанітарних умовах. не давали їжі та води, били, погрожували вбивством та схиляли до співпраці з окупаційною владою.
Обом злочинцям заочно було повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 28 «Вчинення кримінального правопорушення групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією», ч. 1 ст. 438 «Порушення законів та звичаїв війни» Кримінального кодексу України.
Наразі досудове розслідування завершене, обвинувальний акт затверджений обласною прокуратурою та скерований на розгляд суду. Злочинцям загрожує позбавлення волі на строк від 8 до 12 років.
![](https://scontent.fiev7-3.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/424589381_774416288054054_7691197332113067269_n.jpg?stp=dst-jpg_p180x540&_nc_cat=102&ccb=1-7&_nc_sid=3635dc&_nc_ohc=AwGXrkeTNO4AX_FCjCa&_nc_ht=scontent.fiev7-3.fna&oh=00_AfCROTL4jc-F33Ak5viJ1XoEVD9u_AIoDhHS7vsuiBNdqA&oe=65C0F153)
![](https://scontent.fiev7-4.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/421890500_774416168054066_8505019835289301659_n.jpg?stp=dst-jpg_p720x720&_nc_cat=111&ccb=1-7&_nc_sid=3635dc&_nc_ohc=9iVxnciQGIYAX8M13mK&_nc_ht=scontent.fiev7-4.fna&oh=00_AfCkjqMJzuDMu6uOI2TcFkXd52XmgAdIYgui0O8q4rfTiw&oe=65C12FF7)
![](https://scontent.fiev7-3.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/421919542_774416281387388_2381005396480768944_n.jpg?stp=dst-jpg_p720x720&_nc_cat=105&ccb=1-7&_nc_sid=3635dc&_nc_ohc=90IkZiJUhgEAX9MBVg5&_nc_ht=scontent.fiev7-3.fna&oh=00_AfCQP8dbMzYwo6oe7R1WfWp7yoyjTyCyQ_UcVOyjPfIQOw&oe=65C17768)
![](https://scontent.fiev7-4.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/421878100_774416174720732_2637406002430139030_n.jpg?stp=dst-jpg_p720x720&_nc_cat=109&ccb=1-7&_nc_sid=3635dc&_nc_ohc=YYLzzp5LoIAAX9RZXPO&_nc_ht=scontent.fiev7-4.fna&oh=00_AfDkKnq-OUk6IuyP19fb4Ih-tmXCf6LbFEsRVO8lk1XY-Q&oe=65C16AA9)
![](https://scontent.fiev7-4.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/424958482_774416171387399_8652994028724418103_n.jpg?stp=dst-jpg_p720x720&_nc_cat=107&ccb=1-7&_nc_sid=3635dc&_nc_ohc=H6pyPMDy7SwAX-64EWg&_nc_ht=scontent.fiev7-4.fna&oh=00_AfCSfP_Qe_ooD9NjMCPPTQiqT-WIktjDkEPSMHgyD9UxeQ&oe=65C285D2)
Читайте на сайті інформаційного видання ” Український південь”:
Схожі публікації:
- Херсонський модельєр допомагав поширювати українську символіку в окупації
- Катівню, у якій російські військові утримували херсонців, виявили після звільнення міста
- У чотирьох будівлях у Херсоні виявили місця для катувань
- “Вибрали 10 роликів з мого тіктоку, щоб дати мені статтю “про екстремізм”: блогерка Олена Наумова про 11 днів підвалу та активізм в окупованому Херсоні
- Із музею під час окупації Херсона викрадено картину відомого художника Котарбінського «Гондола»