Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Терор, затримання і потужна пропаганда впливу на дітей – так живе тимчасово окуповане лівобережжя області, – Соболевський

На тимчасово окупованій території Херсонщини спостерігається гуманітарна криза в медицині, погіршення безпекової ситуації та свавілля російських військових.

 

Про це повідомляє перший заступник голови-керівник виконавчого апарату Херсонської облради, очільник обласної організації партії «Слуга Народу» Юрій Соболевський.

 

Щодо безпекової ситуації він повідомив наступне: «Терор, постійні затримання та звинувачення у шпигунстві. Росіяни активно шукають коригувальників. Проводять ретельні перевірки цивільних. Продовжується примусова паспортизація і постановка на військовий облік населення. Є випадки проведення каральних дій з боку окупаційної влади відносно тих, хто відмовився коритися новим «правилам»».

 

Також Юрій Соболевський повідомив про стан справ медичної мережі тимчасово окупованих громад.

 

«Наразі спостерігаємо гуманітарну кризу в сфері медицини. Без російського паспорта і полісу медичного страхування практично не можливо отримати медичні послуги. Втім, сама медична система працює погано. В більшості населених пунктів потенціал медзакладів такий, що максимум їх діяльності – поміряти тиск і температуру», –  зазначив Юрій Соболевський.

 

Він додає, що на тимчасово окупованій частині області існує велика проблема з ліками.

«Фактично, якісних медичних препаратів просто немає. Або ж, ціна на них спеціально завищується. Наприклад, на 25%, як то ми бачимо в Новій Каховці. Це при тому, що в Криму ж ціни на ліки і харчі менші в три рази», – розповів Юрій Соболевський.

 

 

За інформацією, що надходить з лівобережжя, на щастя, голоду там немає бо Херсонщина аграрний регіон і людей виручають власні земельні ділянки і господарські угіддя. Тиск на аграріїв і фермерські господарства продовжується. Окупанти віджимають земельні ділянки людей, які виїхали і відмовилися від перерєстрації.

 

Спостерігається мародерство зі сторони російських військових. Чим ближче до Дніпра, тим більше таких випадків, адже менше контролю від цивільної влади, оскільки та релокована углиб області, в більш безпечні громади.

 

Окремо Юрій Соболевський звернув увагу на роботу російської пропаганди в напрямку формування впливу на дітей.

«Зустрічі школярів з представниками слідчого комітету  – це ледь не постійна «акція». Перед початком уроків в школах дітям обовʼязково вмикають гімн росії. Був випадок, коли всім класом діти відмовилися вставати. З усіма батьками провели розʼяснювальну роботу представники окупаційної поліції. Також, продовжують свою активну роботу напівгромадські формації накшталт Юнармія та інші, спрямовані на інтеграцію дітей в систему «руського міра», підміну історії, цінностей, знищення української ідентичності та мілітарізації наших дітей», – повідомив Юрій Соболевський.

Читайте на сайті інформаційного видання “Український південь”:

Херсонська обласна рада залишається легітимним українським виборчим органом, – Співаковський

 

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН