Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Підвищення пенсій з 1 січня може не бути: стали відомі деталі бюджету-2024

Підвищення пенсій з 1 січня, яке ЗМІ широко анонсували, може не бути. Його відклали на пізнішу дату. У заключних положеннях бюджету-2024 записано, що заплановане підвищення пенсій відбудеться з 1 березня – разом з індексацією пенсійних виплат.

На це звернув увагу юрист Сергій Коробкін.

З 1 січня 2024 року в Україні зросте прожитковий мінімум для всіх вікових груп, включаючи й пенсіонерів. У зв’язку зі зростанням прожиткового мінімуму автоматично мали би зрости максимальна та мінімальна пенсії, які безпосередньо до нього прив’язані (мінімальна пенсія дорівнює одному ПМ, а максимальна десяти). Однак цього не станеться, оскільки у пункті 8 Прикінцевих положень бюджету-2024 записана інша дата.

“Встановити, що перерахунок пенсій, надбавок, підвищень та інших доплат до пенсії, який здійснюється з урахуванням розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2024 року, провадиться з 1 березня 2024 року разом зі здійсненням щорічної індексації пенсій”, – записано у законі про бюджет.

Тому, очевидно, підвищення максимальної та мінімальної пенсії відбудеться не з 1 січня, а з 1 березня 2024 року, коли буде індексація виплат для решти пенсіонерів.

При цьому частина пенсіонерів все ж таки можуть дочекатися вищої виплати з 1 січня. Йдеться про громадян старше 65 років, які мають повний стаж роботи (жінки понад 30 років та чоловіки понад 35 років). У них, згідно із законом, пенсія не може бути нижчою за 40% від мінімальної зарплати. А оскільки мінімалка з 1 січня зросте, то й мінімальні пенсії такої категорії громадян мають підтягнути.

Today

Читати на сайті інформаційного видання “Український південь”:

Учасники бойових дій Бериславського району можуть пройти навчання у 8 центрах професійно-технічної освіти

 

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН