Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Слідчі СБУ зібрали докази добровільної співпраці з ворогом ще трьох зрадників з Херсонщини

У результаті слідчих дій ще трьом особам, які погодились обійняти посади у підпорядкованих окупаційній адміністрації рф органах, повідомлено про підозру.
СБУ встановила двох мешканців Генічеського району. Одна з них, мешканка села Рикове, погодилась на пропозицію окупантів обійняти посаду так званого «врио начальника рыковского территориального управления отдела «рыковское территориальное управление» Генической вга Херсонской области.
Інший громадянин, з смт Нижні Сірогози, став «ио главы Нижнесерогозской вга Херсонской области».
Виконуючи на псевдопосадах свої «обов’язки» ворожі поплічники забезпечували становлення та зміцнення окупаційної влади.
Обидва зрадники брали участь в організації масових заходів та пропагандистських акціях, на яких намагались створити позитивний імідж загарбників. Агітували місцевих мешканців підтримати «нову владу. Закликали земляків брати участь у псевдореферендумі щодо виходу області зі складу України до території рф.
Так званий «глава» Нижніх Сірогоз, виконуючи вказівки представників окупаційної влади, займався ціноутворенням на аграрну продукцію у російських рублях. Також у зверненні до місцевих фермерів він наголошував на продажі сільськогосподарського товару за цінами, нижчими ринкових, тобто за безцінь. У разі незгоди, аграрії могли зовсім втратити свій врожай і залишитись ні з чим.
Крім цього, у колабораційній діяльності підозрюється мешканка села Максима Горького Бериславського району області, яка добровільно обійняла посаду так званого «главы Максимогорьковского сельского совета».
Підозрювана всіляко сприяла окупаційному режиму. На «посаді» вона формувала кадровий апарат та контролювала роботу працівників незаконного органу владу. Проводила збори місцевих мешканців, де закликала до участі у псевдорефрендумі.
Слідчі СБУ інкримінують фігурантам ч.5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. Їм загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Наразі усі троє переховуються від правосуддя на окупованій частині півдня України. СБУ наголошує: жодному зраднику та колаборанту не уникнути кримінальної відповідальності.
Заходи з викриття злочинів проводили співробітники СБУ в Херсонській та Івано-Франківській областях за процесуального керівництва органів прокуратури.

Возможно, это изображение 2 человека и текст

 Читайте на сайті інформаційного видання “Український Південь”:

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН