Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

У Херсоні активісти і будівельники допомогли жителям багатоповерхівок після “прильотів”

Представник «Стоп корупції» у Херсоні не словом, а ділом допоміг законсервувати дірки зруйнованих житлових будинків.

Херсон – під постійними ворожими обстрілами, тому роботи з відновлення пошкоджених будівель і інфраструктури там не припиняються. До цієї роботи долучились і представники громадськості і бізнесу. Об’єднавши зусилля і енергію, вони змогли вирішити конкретні проблеми жителів двох багатоповерхівок, постраждалих від ворожих обстрілів.

Про це розповіли в Херсонському регіональному підрозділі ВГО “Стоп корупції”.

Історія перша. Помста ворога за український прапор

Ворожа артилерія поцілила в 9-типоверховий житловий будинок в центральній частині Херсона саме в День українського прапора, 23 серпня.

Два багатоквартирних будинки збудовані поряд. З дахів будинків видно Дніпро, а на тому боці – окупанти. На День прапора один із жителів верхніх поверхів вивісив у себе на балконі український прапор. Ймовірно, саме у нього і намагався влучити ворог із артилерії. Утім снаряд поцілив у сусідній будинок, пробив дах. В результаті з’явилась величезна діра в даху, технічному поверсі і квартирі“, – розповідають “СтопКору” херсонські активісти.

Ворожа артилерія поцілила в 9-типоверховий житловий будинок в центральній частині Херсона саме в День українського прапора

Ворожа артилерія поцілила по багатоповерхівці в день українського прапора.

 

На щастя, ніхто з мешканців не постраждав.

Більшість мешканців будинку через постійну небезпеку евакуювались, з 44 квартир живуть лише у 5-8 квартирах“, – розповідає представник “Стоп корупції” на Херсонщині Олександр Сандик.

Державна компенсація за такі руйнування громадських площ не передбачена. Кошти на відновлення можна отримати тільки за власне житло, якщо це багатоповерхівка – то за квартиру. А діру в даху в коридорі мають латати ОСМД, тобто жителі будинку за власний кошт.

Голова ОСМД звернувся з цією проблемою до Олександра Сандика (будівельна компанія родини Сандиків колись побудувала цю багатоповерхівку). Олександр взявся допомогти. За своїми контактами долучив до справи громадськість, бізнес і місцеве самоврядування.

Як громадський організував звернення до відомого на Херсонщині БО ФГМХ “Захист” та об’єднання громадських і волонтерських організацій Херсонщини. Ініціатором створення цього об’єднання виступив саме херсонський підрозділ “Стоп корупції” і особисто Олександр Сандик. Мета – взаємодія і взаємодопомога у відновленні постраждалого від війни регіону.

Жителі багатоповерхівки звернулися за допомогою до громадських організації та благодійних фондів

 

Крім того, Олександр Сандик як бізнесмен – звернувся до своїх колег-будівельників. Залучив експерта для оцінки ступеня руйнувань, який зробив заключення для майбутнього капітального ремонту.

Фінансову допомогу надала столична фірма ООО “ГарантБуд”. А міська військова адміністрація допомогла будматеріалами.

Проблему вдалось вирішити досить швидко, буквально за 10 днів.

“Провели консервацію пошкодженої ділянки даху і перекриття, забезпечили безпеку для жителів будинку. Звісно, ця міра тимчасова, там потрібен капітальний ремонт. Принаймні, це дало змогу жителям одразу нормально користуватися загальними площами. А тим, хто поїхав і залишив свої квартири – не хвилюватись за їхній стан“, – розповідає  Олександр Сандик.

 

Історія друга. Будинок по Чорноморській

Ворожий снаряд влучив у чотириповерховий житловий будинок по вулиці Чорноморській.

Снаряд поцілив у фасад четвертого поверху, прямо в квартиру. Нащастя, там нікого не було. Зруйнована частина стіни и вибуховою хвилею повибивало вікна“, – розповідає Олександр Сандик.

 Ворожий снаряд влучив в 4-поверховий будинок по вулиці Чорноморській в Херсоні.

Жителі будинку звернулись до забудовника – фірми родини Сандиків. І вони взялись за організацію допомоги.

Ми звернулись до правоохоронців, задокументували руйнування. Далі вдалось об’єднати усіх власників квартир, щоб зібрати підписи і направити колективне звернення до обласної військової адміністрації.

Оперативно, протягом трьох тижнів, аварійна бригада взялась за справу. Усі пошкодження закрили від дощу. А саме, законсервували стіну у зруйнованій квартирі і вікна ще у приблизно 20 квартирах. Усього 33 вікна відновили“, – каже Олександр Сандик.

Як повідомили у Херсонському підрозділі “Стоп корупції”, жителі цих багатоповерхівок щіро дякували за організацію і допомогу. Адже більшість власників квартир виїхали з Херсону, і дуже хвилювались за свої домівки. А вирішувати проблеми із зруйнованим житлом дистанційно майже неможливо.

Як повідомлялось раніше, Херсонська обласна адміністрація запросила представників ВГО “Стоп корупції” долучитись до роботи комісій із контролю за витратами бюджетних коштів “Прозорість і підзвітність”. Антикорупціонери увійшли до обласної і 4-х районних робочих груп.

Читайте на сайті інформаційного видання “Український Південь”:

Російська армія пошкодила обстрілами ще один навчальний заклад у Херсоні, – Соболевський

У Високопільській громаді підприємці працюють за програмою “єВідновлення”

 

 

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН