З початком повномасштабного вторгнення росії актуальним стало питання моніторингу та фіксації злочинів окупантів проти української культури, зокрема бібліотек, на тимчасово окупованих територіях Херсонської області. Проте, не менш важливим аспектом, є поширення наявних фактів злочинів не тільки в Україні, але й за її межами. Саме тому за рекомендацією Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олеся Гончара взяла участь в симпозіумі iSchool про Україну «Сільські бібліотеки України в роки війни», – повідомили в Херсонській обласній бібліотеці імені Гончара.
iSchool – Школа Інформації державного університету Сан Хосе організує симпозіуми звичайно як освітню подію, особливо для фахівців та студентів Сполучених Штатів.
У виступі Тетяни Сватули, завідувачки науково-методичного відділу Комунального закладу «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олеся Гончара» Херсонської обласної ради, мова йшла про «Сільські бібліотеки Херсонщини в умовах окупації та деокупації регіону: наслідки та виклики». Були наведені конкретні приклади, як окупанти моментально почали нищити українську культуру, фактично мешканців намагались оперативно перетворити на росіян, змусити відмовитись від усього українського. « Я бачила реакції учасників. На екрані сипались сум і страх, а це серця підтримки. Цього вистачило підтвердити, що у нас війна, справжня і кривава», – так висловилась про емоції учасників симпозіуму його модераторка Світлана Кравченко.
Читайте на сайт інформаційного видання “Український Південь”:
Схожі публікації:
- П’ятьох правоохоронців у Голій Пристані підозрюють у співпраці з окупаційною владою
- Через масовані обстріли російських військових у Дніпрі загинула риба
- В Євпаторії знаходиться 128 викрадених херсонських дітей
- Ректор ХДАЕУ розповів про колаборантів, які працювали під час окупації міста
- Від отриманих тяжких травм на війні загинув мешканець Херсонщини Олександр Ткаченко