Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Здійснено 180 евакуаційних рейсів, які доправили постраждалих від війни українців на лікування за кордон

Такі рейси відбуваються щотижнево, починаючи з квітня 2022 року.
МОЗ у співпраці з Європейською комісією та партнерами організовують медичні евакуації для постраждалих українців на спеціалізоване лікування до європейських клінік. Для пацієнтів медична евакуація та подальше лікування за кордоном є безоплатним. Через пошкоджену інфраструктуру та ведення активних бойових дій на окремих територіях України лікувати таких пацієнтів складно, а інколи просто неможливо.
Тому постраждалих громадян транспортують до клінік Євросоюзу для лікування та/або реабілітації. Загалом вже було організовано 180 медичних евакуацій. Кожен випадок евакуації є індивідуальним та розглядається окремо.
Підготовка пацієнта зазвичай триває від 3-4 днів до 2 тижнів, Міністерство забезпечує комунікацію з клініками та міжнародними партнерами. Алгоритм діє наступним чином: МОЗ України подає запит на евакуацію та отримує пропозиції від різних країн-членів Європейського Союзу та Європейської економічної зони щодо готовності прийняти пацієнтів та забезпечити їм необхідне лікування.
Далі МОЗ контактує з країною, що приймає пацієнтів, та узгоджує етапи й маршрути безпечного медичного транспортування. Міжнародні партнери у взаємодії зі службою екстреної медичної допомоги МОЗ України забезпечують транспортування пацієнтів від лікарні у прифронтовій території через львівський медичний хаб до аеродрому в Польщі. Далі естафету підхоплюють повітряні госпіталі.
На сьогодні вже понад 30 країн прийняли українців на лікування, зокрема Німеччина, Норвегія, Латвія, Литва, Польща, Франція, Італія, Данія, Швеція, Бельгія, Іспанія, Нідерланди тощо. Крім того, МОЗ завдяки партнерству з КНП «Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр» (Львів), БФ «Таблеточки», St. Jude Children’s Research Hospital (Мемфіс, США), урядом Польщі та інших країн у межах реалізації програми SAFER Ukraine забезпечують медичну евакуацію українських дітей з онкологічними та онкогематологічними хворобами на лікування до країн Європи, США та Канади.
З початку війни через регулярні конвої вивезено на високоспеціалізоване лікування за кордоном понад 550 українських дітей з онкологічними захворюваннями. Загалом у рамках співпраці МОЗ та Єврокомісії за підтримки ВООЗ, уряду Польщі та багатьох міжнародних партнерів вдалося евакуювати спеціалізованим медичним транспортом з різних міст України до закордонних клінік вже близько 4 000 українців. Нагадуємо, що зараз працює кілька маршрутів, за якими постраждалі громадяни України можуть бути переведені на лікування за кордон, зокрема: – через обласний департамент охорони здоров’я; – шляхом подання особистої заявки через сайт МОЗ у розділі «Громадянам»; – для військовослужбовців — шляхом подання на евакуацію за кордон через командування Медичних сил України. Більше інформації можна отримати на сайті: https://navigator.pryncyp.com/stage-4.
Детальніше про те, як постраждалим від війни українцям потрапити на лікування до закордонних клінік, — за посиланням.
Міністерство охорони здоров’я України висловлює вдячність міжнародним партнерам та колегам за потужну допомогу й солідарність з Україною у цей нелегкий час.

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН