На Херсонщині в рамках проекту “Стіни культури” на будівлях почали з’являтися мурали, яких має бути 40 загалом, – про це повідомляє Департамент реалізації гуманітарної політики ХОДА.
Проєкт ініційований платформою “Культурні сили України”. Вже зараз творча команда працює в регіоні над десятьма патріотичними муралами. Ще тридцять заплановано зробити під час трьох наступних візитів на Херсонщину.
Цього разу команда митців складається із трьох художників-волонтерів, які не вперше працюють з КСУ – Денис Lipton, Вікторія Калашник (Ms. Chestnut) та Олександра Главацька.
“Стіни культури” ініціювали минулоріч активісти “Культурних сил України” з метою створення муралів на деокупованих і прифронтових територіях. За декілька місяців було створено понад 250 стріт-артів авторства художників з усіх куточків країни, які об’єдналися, щоб за допомогою патріотичних стінописів підтримати відчуття єдності українців.
Стартував проект із Харківщини та Запоріжжя.
”Меседжі наших ілюстрацій легкі у сприйнятті, надихаючі, національно свідомі і такі, що викликають позитивні емоції – гордість, відчуття єдності та підтримки”, – коментує ініціативу голова “Культурних сил України” Коля Сєрга.
До ідей муралів художники підходили концептуально і з прив’язкою до територій, де ті створюються.
Серед планованих малюнків, до прикладу, “Хлопчик з зорями” – ілюстрація до вірша української письменниці Дніпрової Чайки, уродженки Карлівки на Херсонщині. Кілька робіт з ілюстраціями до народних казок будуть присвячені художниці Поліні Райко з Олешок, 60% творчої спадщини якої було знищено під час підриву росіянами Каховської ГЕС. Серед інших стінописів – ілюстрації до роману культового українського письменника Івана Багряного “Тигролови” і присвяти сучасним українським героям, поліцейським, в стилі вітражного розпису.
“Підтримка українців із деокупованих територій, зокрема Херсонщини, і систематична робота на укріплення спільного культурного ландшафту, – це мета нашої роботи” – прокоментувала ініціативу керівник цивільного напрямку «Культурні Сили України» Марія Скворцова
![](https://scontent.fiev25-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/375975027_256203564049327_5904986036907410563_n.jpg?stp=dst-jpg_p600x600&_nc_cat=104&ccb=1-7&_nc_sid=49d041&_nc_ohc=HReDcyWGmukAX8GlLC2&_nc_ht=scontent.fiev25-2.fna&oh=00_AfAMsPOr4zsUr-Xg9MB06JFKAH1TcSKSrGReO4hL6Vd3xg&oe=65067C89)
![](https://scontent.fiev25-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/375932901_256203580715992_1506005515846504975_n.jpg?stp=dst-jpg_p600x600&_nc_cat=107&ccb=1-7&_nc_sid=49d041&_nc_ohc=8WOROA-Cu3MAX8ldDbR&_nc_ht=scontent.fiev25-2.fna&oh=00_AfD_z-HIeYbsNnBo52B-DE3OpYPMF4_kzhRBA5fOo8ny9Q&oe=6506D471)
![](https://scontent.fiev25-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/376236478_256203550715995_8574015171400869773_n.jpg?stp=dst-jpg_p600x600&_nc_cat=110&ccb=1-7&_nc_sid=49d041&_nc_ohc=MZDdusSb6-IAX8Ylwwl&_nc_ht=scontent.fiev25-2.fna&oh=00_AfD7My1vzpDeVq6zF3lcRuqxq6CntCITgUy91LEZcZIuFA&oe=6507640D)
![](https://scontent.fiev25-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/375040237_256203597382657_6089137622619882168_n.jpg?stp=dst-jpg_p600x600&_nc_cat=105&ccb=1-7&_nc_sid=49d041&_nc_ohc=UJnjzAiQOZkAX86xPt_&_nc_ht=scontent.fiev25-1.fna&oh=00_AfADEmPqPDY-rNz8NAWN38XtDyYnaa3Beeo9vIMhf9feFg&oe=6506757B)
Схожі публікації:
- На що здатна музика: історія скрипаля та піаністки з Херсона
- Як живуть дев’ять єнотів, які опинилися в реабілітаційному центрі Одеси через війну
- Військові на Херсонщині привітали дітей зі святом Миколая
- Студенти ХДУ підготували гуманітарний вантаж для жителів Новорайської громади на Бериславщині
- Діти Миколаєва отримали різдвяні подарунки від UNICEF Ukraine на залізничному вокзалі