Полонений Іван Козлов. Фото надала Марія Козлова.
Понад рік тому 21 квітня 2022 року айтівця Івана Козлова російські військові затримали в Армянську на адмінмежі з Кримом, коли він разом з родиною намагався виїхати з тимчасово окупованого Херсона. Де перебуває чоловік зараз та чи є шанси на його звільнення — Суспільне поспілкувалось із дружиною та адвокаткою Івана.
“Ми виїжджали. І саме у цей момент його від нас забрали, від сім’ї. Спочатку це були декілька годин допиту. Ми сподівалися, що нам його повернуть. А потім люди військові, у формі з автоматами наказали мені їхати й сказали, що чоловік мене наздожене“, — згадує Марія Козлова.
З того часу вона не бачила свого чоловіка, як і довгий час не знала, де він перебуває. Їй самій довелось пережити ще один допит і тільки тоді військові РФ випустили її з окупованої території. Так Марія з дітьми опинилась у Грузії, а згодом — у Чехії.
Про чоловіка кілька місяців взагалі нічого не знала, говорить Марія. Писала різні запити. Так дізналась, що він знаходиться в Криму у місті Сімферополь. Спочатку його тримали у першому СІЗО, а потім — у другому.
“У березні цього року стало відомо, що йому інкримінують статтю “Шпигунство”. Зі мною зв’язався адвокат державний, якого йому призначили“, — розповідає Марія
Юлія Богдан адвокатка, яка допомагає сім’ї полоненого Івана Козлова. Вона розповідає, про жорстокі умови, в яких утримують полонених у СІЗО.
“Їх змушують співати гімн РФ, б’ють, катують, недогодовують, дуже погано годують. Не зважаючи на це, Іван пише казки для свого сина, передає. І не втрачає надію на звільнення“, — каже Юлія.
За її словами, наразі триває досудове розслідування по справі Івана, його викликають на допит, проводять якісь експертизи.
“Коли я запитую в адвоката матеріали справи, він каже “це цілком секретно”. Ніякого допуску до матеріалів справи, нічого немає з нашої сторони в Україні“, — каже Юлія.
Іван — цивільний, тому механізм його обміну ускладнений, але він є, говорить адвокатка. Але розголошувати його не може.
Раніше у коментарі Суспільному прессекретарка Херсонської обласної прокуратури Анастасія Весіловська повідомила, що з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці зафіксували 1500 випадків викрадення або зникнення людей.
Наразі невідомо про місцеперебування 731 людини. Серед них — голови міських рад, старости, депутати, правоохоронці та інші.
Схожі публікації:
- Херсонці вийшли на масову акцію протесту проти російських військових
- Два місяці у полоні військових РФ: подружжя з Херсона розповіли свою історію
- Протягом доби рятувальники Херсонщини ліквідували дві пожежі, що виникли через ворожі обстріли
- Перехитрила окупантів і втекла з полону: історія директорки музичної школи із Херсону
- На Херсонщині через обстріли загинула одна людина, серед поранених – дитина