Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Олександр Хорунжак та Ольга Кібкало представили Херсонщину на Спеціальній  Олімпіаді в Берліні

У  Берліні відбулися  Всесвітні Літні Ігри  Спеціальної  Олімпіади-2023.

Збірну України представляла  команда  у складі  24 спортсменів з інвалідністю.

Захід проходив з 12 по 25 червня 2023 року, в  ньому взяло участь 7000 тисяч спортсменів з 185 країн світу. Херсонщину представляли  Олександр Хорунжак та Ольга Кібкало, які   змагалися у грі в бочче як в особистому заліку,  так і в парному.

Олександр Хорунжак не вперше бере участь в Всесвітніх літніх іграх  Спеціальної  Олімпіади.  Разом з Максимом  Ботєвим вони брали участь  в змаганнях, які проходили  в Женеві в 2019 році. Тоді  вони вибороли перше  командне місце, а українська діаспора в  Швейцарії  подарувала два комплекти м’ячів для гри в бочче.

Разом з Ольгою Кібкало Олександр Хорунжак  раніше займався в інклюзивному хореографічному колективі «Крок вперед”. Для Ольги це був перший міжнародний спортивний досвід – і вона виборола друге  місце в особистому заліку. Олександр зайняв  в особистому заліку – четверте.  У командному, парному,  заліку  спортсмени з Херсона вибороли п’яте місце.

На фото. Любов Хорунжак, Ольга Кібкало, Ігор Величко, Олександр Хорунжак у Києві перед виїздом на Спеціальну Олімпіаду. Червень,  2023р. Фото: Л. Хорунжак.

«Для  спортсменів з Херсонщини – це був виклик, бо не було повноцінних умов для тренування, постійні переїзди родин, які стали внутрішньо переміщеними особами. Окрім цього, набір спеціальних м’ячиків для гри в бочче залишився на лівому березі Дніпра,  на базі ДЮСШ №1. Ця територія і досі залишається  окупованою. У нас не було доступу до  тренувальної бази в окупації,  там розміщуються російські солдати, тому ми не знаємо , чи зберігся цей спортивний інвентар.  Зважаючи,  в яких умовах проходила підготовка до цих всеукраїнських змагань, – то це високий результат», – прокоментував Руслан Малашенко, представник Спеціальної Олімпіади в Херсонській області, директор Дитячо-юнацької спортивної школи для інвалідів.

Про підготовку до міжнародних змагань

У 2022 році Херсон  був окупований російськими військовими.  Родини Олександра і Ольги опинилися  в окупованому місті.  Порятунок від вибухів в безпечних місцях, пошук продуктів – це було  основне заняття для кожної родини, де виховуються діти з інвалідністю.  Згодом  родина Хорунжак покинула окуповане місто, долаючи безкінечні блокпости російських солдат. Вони стали внутрішньо переміщеними особами, був пошук житла і засобів до існування. Спочатку родина відправилася на захід України, а потім – до Одеси. Після звільнення Херсона  до Одеси виїхала і родина Кібкало, рятуючись від вибухів снарядів, якими і досі накриває Херсон російська армія.

«Тренуватися  Ольга і Олександр розпочали лише після Нового року.  Спортивний  інвентар –  набір м’ячів для гри в бочче нам передали з Києва, але  їх вага була  меншою – 600 грам, ніж  в тих,  що на змаганнях – 900 грам. Окрім цього, наші спортсмени тренувалися не на професійних майданчиках, а там, де була змога – в парках, на асфальтованих  спортивних  майданчиках.  Нам запропонували  тренуватися на професійному полі в одному з приватних домоволодінь Одеси, але треба було добиратися через все місто, а тут – локдаун,  тривоги, тому ми цим запрошенням користувалися, коли могли. Але нечасто.  Тренер  Ігор Величко консультував онлайн, бо виїхав з окупованого  Таврійська на захід України. Мене радує, що наші діти наполегливо  займалися, незважаючи на умови. У Берлін вони взяли з собою плакат «Херсонщина – це Україна», українські прапори. Нам важливо було, щоб Олександр і Ольга  просто взяти участь в цих змаганнях. Ми розуміли,  що війна зруйнувала звичне життя наших дітей, що ті умови,  в яких проходило тренування, – цього недостатньо. А ще психологічна складова – у цей час російські військові підірвали  Каховську ГЕС і  думки їх були  поряд з рідними, які залишаються у Херсоні», – ділиться Любов Хорунжак.

Як проходили Всесвітні Літні  Ігри Спеціальної Олімпіади-2023

На фото: Ольга Кібкало та Олександр Хорунжак на змаганнях у Берліні.          Фото: Л. Хорунжак.

Протягом тижня напередодні змагань спортсмени перебували на тренувальних зборах в Києві. На Всеукраїнські  Літні Ігри вони відправилися  автобусом, долаючи кілометр за кілометром. Змагання  розпочалися урочисто 12 червня.

«Команда проходила з українськими прапорами. Нас гучно підтримували вболівальники з різних країн. Перед змаганнями ми декілька днів  знайомилися з краєвидами Берліна, були присутні на культурних заходах. Багато хто зі збірної команди України був вперше в  Німеччині.  Ольга і Олександр показали гарні результати. На змагання приїхали сильні  команди, у яких був час і умови на підготовку. На жаль, повномасштабна війна внесла корективи в наш тренувальний графік. Але Херсонщина була представлена на змаганнях – це головне. Ще буде перемога», – прокоментував тренер Ігор Величко.

Мама Ольги Кібкало разом зі спортсменкою їздила на змагання, аби підтримати її. Жила окремо з іншими батьками спортсменів.  Але кожного дня їздила на тренувальну базу, аби підтримати доньку.

«Вражена рівнем  організації  міжнародних змагань.  Я спочатку хвилювалася, але атмосфера була настільки позитивною,  що поступово  заспокоїлася. Скрізь ми говорили, що приїхали з Херсона.  Люди були здивовані, що ми змогли приїхати із зони бойових дій, в час, коли російські військові підірвали Каховську ГЕС. Ми розповідали, що відбувається на даний час  в нашому місті, як російська армія обстрілює мирне населення. Відчувалася велика підтримка всіх.  Ми вболіваємо за місто. Тому не  могли мовчати.  Ми з  передмістя Херсона – смт. Антонівки, яке ворог знищує: затоплене, під обстрілами. Сумно було усвідомлювати, що з такою перемогою, коли Оля виборола срібну медаль, ми їдемо не до рідного міста. Віримо в ЗСУ, чекаємо на позитивні новини з фронту», – розповідає  Наталя Кібкало.

Про повернення в Україну

На фото: зустріч у Луцьку української команди Спеціальної Олімпіади після завершення змагань .Фото: Л. Хорунжак.

Збірну України, яка виборола  21 нагороду –  шість золотих, вісім срібних та сім бронзових медалей, зустрічали в Луцьку всієї громадою.

Ольга Кібкало  та  Олександр Хорунжак  на зустрічі подякували всім за підтримку, вони будуть продовжувати тренуватися, аби через 4 роки знов поїхати на змагання. Поки залишається невирішеним питання спортивного інвентарю .

На зустріч до Луцька приїхала і делегація з Херсона.  Вони привезли  з собою абрикоси зі Станіслава, зібрані під обстрілами, а також фірмовий   торт «Херсон»,  який смакували всі спортсмени.

#МіжнароднийФондВідродження #ВІльніПівдень #яВільнийПівдень #УкраїнськийПівдень #Херсон #Херсонщина #МіжнароднаАсоціаціяМедіа

 Автор – команда інформаційного  видання «Український Південь».

 

English

The Special Olympics World Summer Games 2023 took place in Berlin. The Ukrainian team consisted of 24 athletes with intellectual disabilities. The event took place from June 12 to June 25, 2023, and involved 7,000 athletes from 185 countries worldwide. Oleksandr Khorunzhak and Olga Kibkalo represented the Kherson region in the bocce competition, both in individual and doubles categories.

Oleksandr Khorunzhak has participated in the Special Olympics World Summer Games before. He and Maxim Botyev competed in the 2019 Games held in Geneva, where they won first place in the team competition. The Ukrainian diaspora in Switzerland even gifted two sets of bocce balls.

Oleksandr Khorunzhak and Olga Kibkalo had previously been involved in an inclusive dance group called “Step Forward.” For Olga, it was her first international sports experience, and she achieved second place in the individual category. Oleksandr finished fourth in the individual category. In the team and doubles competitions, the athletes from Kherson secured fifth place.

“For the athletes from the Kherson region, it was a challenge because they didn’t have proper training conditions due to constant relocations of their families, who became internally displaced persons. Additionally, the special bocce balls remained on the left bank of the Dnipro River, at the Youth Sports School No. 1, which is still occupied. We didn’t have access to the training base under occupation, as it is occupied by Russian soldiers, so we don’t know if this sports equipment was preserved. Considering the conditions of preparation for these national competitions, it is a remarkable achievement,” commented Ruslan Malashenko, the representative of the Special Olympics in the Kherson region and the director of the Children and Youth Sports School for Disabled Individuals.

About preparation for international competitions:

In 2022, Kherson was occupied by Russian forces. The families of Oleksandr and Olga found themselves in the occupied city. Their main focus was on seeking shelter in safe places and searching for food, especially for families raising children with disabilities. Eventually, the Khorunzhak family left the occupied city, overcoming countless Russian military checkpoints. They became internally displaced persons, searching for housing and means of survival. Initially, the family went west to Ukraine, and then to Odessa. After the liberation of Kherson, the Kibkalo family also moved to Odesa, escaping the shell explosions that still plague Kherson by the Russian army.

“Olga and Oleksandr began training only after the New Year. The sports equipment, a set of bocce balls, was sent to us from Kyiv, but their weight was lighter—600 grams—compared to the ones used in the competitions, which weigh 900 grams. Additionally, our athletes trained not on professional courts but wherever possible, such as parks or asphalted sports grounds. We were offered the opportunity to train in a professional field in one of the private estates in Odessa, but it required traveling across the entire city, and at that time, there was a lockdown and concerns, so we took advantage of this invitation whenever possible, although not frequently. Coach Igor Velychko provided online consultations since he had left the occupied Tavriysk for western Ukraine. I’m pleased that our children persisted in their training despite the conditions. They took a poster saying ‘Kherson Region is Ukraine’ and Ukrainian flags with them to Berlin. It was important for us that Oleksandr and Olga simply participate in these competitions. We understood that the war had disrupted our children’s normal lives and that the training conditions were insufficient. And there was also the psychological aspect—during this time, Russian military forces blew up the Kakhovka Hydroelectric Power Station, and their thoughts were with their relatives who remained in Kherson,” shared Liubov Khorunzhak.]

How the Special Olympics World Summer Games 2023 went

During the week leading up to the competition, the athletes stayed at training camps in Kyiv. They traveled to the All-Ukrainian Summer Games by bus, covering kilometer after kilometer. The games officially began on June 12th.

“The team marched with Ukrainian flags. Supporters from different countries loudly cheered for us. Before the competitions, we spent several days getting to know the sights of Berlin and attending cultural events. Many members of the Ukrainian national team were visiting Germany for the first time. Olga and Oleksandr achieved excellent results. Strong teams with adequate time and conditions for preparation participated in the games. Unfortunately, the full-scale war disrupted our training schedule. However, the representation of Kherson was the most important thing. Victory will come,” commented coach Igor Velychko.

Olga Kibkalo’s mother traveled with her to the competition to support her. She stayed separate from the other athletes’ parents and went to the training base every day to support her daughter.

“I was impressed by the level of organization of the international competition. I was initially worried, but the atmosphere was so positive that I gradually calmed down. Everywhere we went, we mentioned that we came from Kherson. People were surprised that we managed to come from the conflict zone, at a time when Russian forces had blown up the Kakhovka Hydroelectric Power Station. We shared what was happening in our city, and how the Russian army was shelling the civilian population. We felt great support from everyone. We cheer for our city, so we couldn’t stay silent. We come from the suburbs of Kherson, from the village of Antonivka, which the enemy is destroying—it’s flooded and under attack. It was sad to realize that with such a victory when Olga won a silver medal, we are not going back to our hometown. We believe in the Armed Forces of Ukraine and await positive news from the front,” shared Natalia Kibkalo.

About the return to Ukraine

The Ukrainian national team, which won 21 medals – six gold, eight silver, and seven bronze – was welcomed by the entire community in Lutsk.

At the gathering, Olga Kibkalo and Oleksandr Khorunzhak expressed their gratitude to everyone for their support. They will continue to train to compete again in four years. However, the issue of sports equipment remains unresolved.

A delegation from Kherson also arrived in Lutsk for the gathering. They brought apricots from Stanislav, which were harvested amidst shelling, as well as the signature “Kherson” cake, enjoyed by all the athletes.

 

Author – the team of the “Ukrainskyi Pivden” news publication.

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН