Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Нововоронцовська  громада перемогла у конкурсі U-LEAD

Нововоронцовська територіальна громада перемогла у конкурсі U-LEAD на участь у мережі з розробки муніципальних енергетичних планів та обміну досвідом в цій сфері.

Разом з експертами вони шукатимуть шляхи створення дієвої системи енергетичної безпеки та впорядкують їх в єдиний документ.

У U-LEAD повідомили, що запропонували громадам новий формат співпраці – розробка муніципальних енергетичних планів.

  • Такий документ розроблятиметься вперше в Україні при підтримці Мінвідновлення. Експерти, які працюватимуть з громадами, входять до складу робочої групи з енергобезпеки в профільному міністерстві. Працюючи з громадами над таким документом, ми також отримаємо модельні плани, які зможуть у майбутньому стати прикладами для інших громад, – зазначається на сайті U-LEAD.

Мережа з обміну досвіду «Розробка муніципального енергетичного плану» – це піврічна програма підтримки громад, що бажають розробити муніципальний енергетичний план та створити горизонтальні зв’язки з іншими громадами.

На участь в мережі з розробки муніципального енергетичного плану за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» претендувало 147 громад з усіх регіонів України, з них 48 перемогли у конкурсі і незабаром розпочнуть роботу над цим новим для України документом.

Впродовж шести місяців учасники мережі навчатимуться аналізувати стан своїх енергетичних ресурсів, формувати цілі для підвищення рівня енергетичної незалежності громади. А також опрацюють практичні комплексні заходи для формування системи енергетичної безпеки громади та отримають знання, навички про особливості написання проєктів для донорської допомоги в сфері енергетики.

Нагадаємо, розробка муніципальних енергетичних планів – є наразі актуальною темою для територіальних громад, адже у листопаді 2021 року прийнято Закон України «Про енергоефективність». У прикінцевих положеннях якого зазначається, що через три роки з моменту набуття його чинності всі громади мусять мати місцевий енергетичний план. Цей документ розробляється на 10 років і орієнтований на забезпечення сталого енергетичного розвитку громад і регіонів.

 

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

 

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН