Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

З Криму не можуть вивезти викрадене на окупованих територіях зерно

Колишній міністр оборони України, держзрадник, а нині – віце-президент Російського союзу промисловців і підприємців (РСПП) Павло Лебедєв попросив прем’єра РФ Михайла Мішустіна допомогти з вивозом зерна та олійних із окупованого Криму. Складнощі виникли внаслідок підриву мосту через Керченську протоку, а також через те, що трейдери не хочуть потрапити під західні санкції за купівлю зерна, викраденого на окуповано у Півдні України.

У листі віце-президент РСПП, колишній міністр оборони України Павло Лебедєв просить росіського прем’єра Михайла Мішустіна сприяти у виділенні вагонів для вивезення на експорт зерна та олійних із Криму до порту Новоросійська, а також для переробки на маслозаводах в інших регіонах Росії.

Як сказано у листі, після вибуху на мосту через Керченську протоку доставка сільгосппродукції на материкову частину РФ ускладнилася. Паромна переправа зараз використовується для необхідних вантажів, що швидко псуються, а сухопутний коридор через окупований південь України – для військових потреб.

У Криму, наголошується у листі, немає потужностей для переробки олійних. А закупівельні ціни на пшеницю у місцевих портах «необґрунтовано впали» до 11 тис. руб. за тонну проти близько 14 тис. руб. за тонну в Новоросійську, йдеться у листі.

Директор «Совэкон» (онлайн-видання про аграрний ринок РФ – ред.) Андрій Сизов, чиї слова передає «Комерсантъ», зазначає, що великі учасники ринку намагаються триматися подалі від зерна з півострова, зокрема через побоювання придбати врожай, зібраний на нових окупованих територіях України. А нестача вагонів для перевезення зерна сьогодні фіксується по всій країні. За його словами, на кінець 2022 року терміни очікування зерновозів сягали двох-трьох місяців.

Зазначається, що зараз до терміналів Криму прикута підвищена увага, і будь-яке судно, яке там помічено, підозрюють у вивезенні зерна сумнівного походження. За даними Reuters, пшениця з Криму у 2022 році, зокрема, активно постачалася до Сирії. Три судна, що перебувають під санкціями США, вивезли з Севастополя в країну понад 500 тис. тонн, повідомляло агентство.

Нагадаємо:
Центр журналістських розслідувань вивчив увесь ланцюжок так званого «зернового експресу»: від поля — до портів окупованого Криму і Росії та країн, куди його експортували, і встановив учасників цієї злочинної схеми. Детальніше дивіться у сюжеті: «Результат розслідування схеми «зернового експресу».

Центр журналістських розслідувань

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН