Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Заочно судитимуть керівника одного з відділів Новокаховської міської ради

За колабораційну діяльність судитимуть так званого «заступника голови військово-цивільної адміністрації Каховського району». Прокурори Херсонської обласної прокуратури та Каховської окружної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно колишнього керівника одного з відділів Новокаховської міської ради за фактом колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).

Слідством установлено, що після повномасштабного вторгнення рф в Україну підозрюваний підтримав окупаційний режим країни-агресора та почав співпрацювати з ворогом.

У червні 2022 року він добровільно погодився на пропозицію представників окупаційної влади та зайняв посаду так званого «заступника голови військово-цивільної адміністрації Каховського району».

До його обов’язків входило загальне керівництво закладами освіти культури, охорони здоров’я, організація діяльності суб’єктів господарювання та інше.

Реалізуючи свої «повноваження», він закликав колишніх колег підпорядкуватися окупаційній владі, призначав однодумців на керівні посади в незаконно створені заклади та організував платну видачу перепусток, за якими можна було перетнути річку Дніпро через Каховську ГЕС.

Окрім того, для створення позитивного іміджу окупаційної влади підозрюваний надав інтерв’ю російському ЗМІ, в якому заявив про нібито завершення у місті Нова Каховка будівництва центру з інтеграційних процесів з рф.

Наразі обвинуваченого оголошено у розшук, судитимуть його заочно.

Досудове розслідування здійснювалось УСБ України в Херсонській області.

За вчинене фігуранту загрожує до 10 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 15 років з можливою конфіскацією майна.

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН