Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Результати ревізії в ДП «МТП «Южний» стали підставою для вручення підозр керівникам Порту

1 вересня 2022 року НАБУ і САП спільно з Управлінням стратегічних розслідувань в Одеській області ДСР Національної поліції повідомили про підозру трьом посадовцям ДП «МТП «Южний» у заволодінні майже 1,5 млн грн. Дії посадовців кваліфіковані за ч. 5 ст. 191 КК України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). Серед підозрюваних: виконувач обов’язків директора ДП «МТП «Южний»; головний бухгалтер ДП «МТП «Южний»; заступник директора ДП «МТП «Южний».

Слідство розпочалося на підставі акту ревізії, яку провели аудитори Південного офісу Держаудитслужби в ДП «МТП «Южний». Аудитори встановили, що з квітня по серпень 2020 р. без дотримання встановлених законодавством обмежень – 47 тис. грн на місяць на період дії карантину через COVID-19 – колишньому в.о. директора Порту зайво нараховано заробітної плати в сумі 1,8 млн грн та зайво перераховано єдиного соціального внеску на суму 401 тис. грн.

В свою чергу слідством встановлено що дії, вчинені в.о. директора ДП «МТП «Южний» за попередньою змовою з головним бухгалтером та заступником директора порту, призвели до майже 1,5 млн грн збитків державі.

Слід зазначити, що Південний офіс Держаудитслужби провів одночасно державний фінансовий аудит діяльності та позапланову ревізію окремих питань ДП «Морський торговельний порт «Южний» за період з 01.10.2017 по 31.08.2020. Ревізія виявила порушення законності витрат на оплату праці керівного складу Порту. Окрім того, аудитори виявили окремі чинники, які негативно вплинули на ефективність управління Портом та призвели (можуть призвести) до непродуктивних витрат на суму 185 млн грн та упущених вигод на суму 2,5 млн грн.

Пресслужба Південного офісу Держаудитслужби

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН