Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Місцеве самоврядування може навчити переселенців залучати гроші на розвиток власної справи

Таку пораду отримали представники громад Запорізької та Дніпропетровської областей під час інформаційної сесії, яку організувала команда Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Запорізькій області. 

В ході заходу експерти U-LEAD пояснили учасникам особливості взаємодії з центром зайнятості у питаннях, що стосуються внутрішньо переміщених осіб, надали рекомендації щодо можливості працевлаштування переселенців на підприємствах, установах та організаціях різних форм власності; а також пояснили порядок надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб. 

Окремим блоком інформаційної сесії було питання започаткування власної справи та залучення коштів на розвиток підприємництва. До речі питання надання грантів на розвиток малого та середнього бізнесу на думку експертів є хорошим стимулом для створення нових робочих місць у громадах.

– Зараз у внутрішніх переселенців є можливість залучати додаткові гроші на розвиток власної справи. Але це мають бути дуже якісно написані і економічно обґрунтовані проєкти. І одним із завдань представників місцевого самоврядування є навчити та надати консультації по написанню проектів, оформленню заявок та ініціатив. Адже розвиток підприємництва в громаді – це розвиток економіки, створення робочих місць і сплата податків до бюджету, – зазначили експерти U-LEAD.

Учасникам нагадали про державну підтримку суб’єктів підприємництва, яка здійснюється Фондом розвитку підприємництва, і може бути надана у вигляді часткової компенсації відсоткових ставок за кредитами або надання гарантій банкам на забезпечення виконання зобов’язань за кредитами.

Ще однією можливістю отримати гроші від держави є гранти для переробних підприємств, які надаються Мінекономіки для створення нових виробництв або збільшення потужностей вже існуючих виробництв. Серед вимог до таких проєктів: співфінансування (власний внесок може бути від 30 до 50%), одне підприємство може отримати тільки один грант. 

Також спікери зробили огляд актуальних пропозицій сервісу єРобота. Заповнивши заявку  можна отримати 

  • грант на власну справу в розмірі від 50 до 250 тисяч гривень на розвиток будь-якого напрямку,  
  • грант на сад в розмірі від 140 до 400 тис за га, але не більше 70% вартості проєкту на розвиток власного садівництва, ягідництва або виноградарства,
  • грант на теплицю в розмірі до 7 млн грн за 2 га на розвиток тепличного господарства.

За даними Запорізького обласного центру зайнятості на участь в програмі єРобота було подано 124 заявки за перші дві хвилі прийому з моменту старту. Вже підтримано 9 бізнес-проєктів з першої хвилі, в результаті реалізації яких буде створено 18 робочих місць. Середня сума фінансування одного проєкту – 230 тисяч гривень.

 – Внутрішньо переміщені особи мають велику кількість проблем, не зважаючи на допомогу держави та підтримку міжнародних організацій. Однієї з них є зайнятість та працевлаштування, що допомагає соціалізації та самореалізації переселенців. Наразі важливо допомогти місцевому самоврядуванню налагодити роботу з ВПО, адже ні для кого не секрет, що переселенці можуть стати рушійною силою, поштовхом для розвитку громади, – розповіла Тетяна Бордюг, керівниця Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Запорізькій області. 

Взагалі, як зазначали експерти, для внутрішніх переселенців наразі є чимало можливостей залучити фінансову підтримку, необхідно регулярно відслідковувати конкурси та пропозиції від донорів та міжнародних організацій.

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН