Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Українці у липні помітно наростили споживання, значно збільшивши витрати на побутову техніку та електроніку

На підставі даних про розрахунки через POS-термінали Альфа-Банку Україна (невдовзі Sense Bank) по всій країні ми оцінюємо динаміку приватного споживання під час воєнного стану. У якості довоєнного орієнтиру для порівняння використано січень 2022 року: останній повний місяць мирного споживання.

У липні зростання обсягів розрахунків українців у національній термінальній мережі суттєво прискорилося. За місяць загальна кількість платежів зросла на 9%, а їхній грошовий обсяг – 12%. Це вказує на подальше відновлення споживчого попиту в Україні.
Особливо сильним було зростання витрат українських споживачів у мережах з продажу побутової техніки, електроніки, телефонів, яке у липні становило 72% до попереднього місяця. Очевидно, що одним із стимулів прискорити рішення про купівлю таких товарів став перегляд офіційного курсу гривні, що відбувся 21 липня. Купівля імпортованих товарів є раціональною реакцією споживача на очікування зростання цін через девальваційний чинник. Гривневий оборот через POS-термінали у мережах побутової техніки та електроніки у липні відновився практично до довоєнних обсягів січня 2022 року.

Значно зросли витрати українців на подорожі всередині країни. Так, у липні обсяги платежів за послуги транспорту збільшилися на 22% до попереднього місяця, вже номінально перевершивши рівень довоєнного січня 2022 року.
Значним був і стрибок витрат українців у готелях всередині країни, які у липні зросли на 55% до попереднього місяця. Це зростання помітно сильніше за традиційну сезонність цього курортного місяця. Проте навіть за його результатами гривневі обсяги витрат на готелі досі становлять лише 2/3 обсягів січня 2022 року.

У недавньому дослідженні на основі даних POS-терміналів Альфа-Банку Україна Олексій Блінов та Сімеон Дянков оцінили приватне споживання в Україні у травні-червні на рівні 70-74% минулорічного (з урахуванням поправки на інфляцію). Липневі дані свідчать, що цей показник поліпшився до 73-77%.

Альфа-Банк Україна – один із системно важливих банків України, що наразі знаходиться у процесі зміни назви на Sense Bank. Фінустанова обслуговує понад 3 млн фізичних, 55 тис. юридичних осіб та 82 тис. ФОПів. У банку працює майже 5 тис. співробітників.

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН