Український Південь

Інформаційне видання

З Антарктиди на фронт: офіцер 28-ої ОМБр імені Лицарів Зимового Походу перетнув світ, аби захищати Україну

Старший лейтенант Андрій Зотов ветеран війни на Донбасі, воював проти РФ ще у 2014-2015 роках. До повномасштабного вторгнення він був морським біологом на антарктичній станції Академіка Вернадського.

Історію чоловіка розповіли на сторінці в Facebook 28 окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу.

Андрій Зотов досліджував водні середовища України, так і за її межами. Він довгий час працював у складі наукових експедицій на антарктичній станції Академіка Вернадського.

“У попередні роки я тричі брав участь у сезонних дослідженнях, що тривали протягом антарктичного літа (3-4 місяці). В цей період крига відходить і дозволяє зайнятися вивченням морського середовища. На станції ми досліджували як зміни клімату змінюють антарктичну екосистему, яка першою реагує на ці глобальні виклики”, – розповів Андрій.

Повномасштабну війну він застав в одній з чергових експедицій в Антарктиді. За його словами, вся наукова команда була шокована і пригнічена. Згодом офіцер вирішив повернутися до України, аби встати на її захист.

“Я передав свої дослідження іншим колегам, узгодив свої плани з керівництвом станції та домовився з капітаном антарктичної яхти, що мене доставлять до Аргентини в Ушуаю. Там я дістався до Буенос-Айреса, звідти пролетів океан до Амстердаму, потім рушив до Варшави, потім до Пшемисля і вже тоді дістався до Львова”, – зазначив старший лейтенант.

Андрію Зотову вдалося дістатися Одеси та вступити до лав 28-ої ОМБр. Нині він захищає Україну як командир роти.

“Хоч ми й були тоді в різних “гарячих точках”, але зараз кількість обстрілів та масштаб ліній зіткнення набагато більші. Тепер все серйозніше, ця війна вимагає постійного, швидкого навчання та адаптації до нових умов. Ворог використовую усю свою потужність, але ми обов’язково переможемо”, – резюмував Андрій Зотов.

Джерело – Суспільне.

Поділитись публікацією
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на email
Поділитися на telegram
Поділитися на linkedin

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Гарячі новини

Відео дня