Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

Разом із іноземними партнерами в ХДУ відзначили Дні Європи

25 травня з нагоди відзначення Днів Європи у Херсонському державному університеті відбулася онлайн-зустріч «Ми з Європою єдині». Захід об’єднав не лише університетську спільноту, а й представників закладів-партнерів з Європи.

Модераторами зустрічі виступили – проректорка з міжнародної, соціально-гуманітарної й науково-педагогічної роботи ХДУ Алла Цапів та керівник гуманітарного відділу Андрій Ярьоменко.

«Сьогодні ми в черговий раз переконуємось, що в України є друзі, які, дійсно, допомагають нам та підтримують. Адже, Україну та Європу об’єднує спільна система цінностей та ментальність. І День Європи – це день, коли ми підкреслюємо наше об’єднання, нашу дружбу. І я переконаний, що наступного року ми відзначатимемо його вже не віртуально, а в Херсоні, в Херсонському державному університеті, разом з нашими європейськими друзями й колегами», – зазначив ректор ХДУ Олександр Співаковський.

На заході зібралося близько 100 учасників: керівництво університету, викладачі, аспіранти та студенти. І, звісно, представники закладів-партнерів Херсонського державного університету, з якими нас об’єднує багаторічна співпраця – віце-президент університету Лазурового берега Філіп Лаїр та професор університету Альпен-Адрія м. Клагенфурт Тільман Ройтер. Вони запевнили, що попереду ще чимало спільних проєктів й досягнень. А та стійкість та взаємопідтримка, з якими сьогодні проходить випробовування ХДУ та вся Україна, лише підтверджує, що Херсон вже є європейським містом, а Україна – частиною Європи.

Цього року, завдячуючи CormackConsultancyGroup, ХДУ став учасником міжнародного проєкту Єднання й отримав чудового партнера й друга – Університет Кент. Так, до привітань долучилися ProjectDirectorCormackGroup пані Анжела Стощак, а також представники Кентського університету.

Поділився своїми враженнями від перебування в Херсонському держаному університеті й спілкування зі студентами та колективом стипендіат програми ім. Фулбрайт Ерік Маттерлі. Наразі він в онлайн-форматі проводить заняття разом з нашими викладачами та долучається до зустрічей SpeakingClub ХДУ.

Про єдність академічної спільноти України, Європи та світу свідчить й те, чимало закордонних науковців цьогоріч долучилися до освітньо-наукового проєкту «Академічний міст», організатором якого виступив викладач ХДУ Микола Гоманюк. У межах ініціативи фахівці з різних галузей знань та різних куточків України, Європи, США читали лекції для наших студентів та викладачів.

«Коли у нас є такі чудові друзі та партнери, які завжди готові нас підтримати й допомогти, то ми обов’язково дочекається здійснення нашої найбажанішої мрії – миру в Україні та повернення до Херсонського державного університету та Херсона, – наголосила проректорка з міжнародної, соціально-гуманітарної й науково-педагогічної роботи Алла Цапів.

У межах зустрічі учасникам було презентовано активну міжнародну діяльність ХДУ, участь в міжнародних освітніх та наукових подіях. Також керівниця відділу міжнародних ініціатив та проєктної діяльності Євгенія Ревенко розповіла про нові можливості для наших студентів та викладачів – проєкти й гранти.

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН