Український Південь

Інформаційне видання
Новини Херсонщини і України

В Одесі будують автодорогу для відведення з вулиць міста транспорту, що прямує до порту

15 лютого 2022 року відбувся спільний виїзд Одеського міського голови Геннадія Труханова та ініціативної групи мешканців мікрорайонів Більшовик та Крива Балка на нову дорогу, яка забезпечить вільний та безкоштовний доступ автотранспорту до території Одеського морського порту.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=l-Fv1WcYnng[/embedyt]

Будівництво дороги, яка дозволить уникнути проїзду великовантажного транспорту вулицями Одеси, проводиться коштом державного бюджету в рамках програми Президента «Велике будівництво».
Активна фаза робіт розпочалася у 2020 році з надання згоди Одеської міської ради на розробку землевпорядної документації.

«Протягом останніх як мінімум п’яти років це питання є актуальним та перебуває на моєму особистому контролі. Проведено десятки зустрічей та переговорів про те, щоб порт з’єднав естакаду з Об’їзною дорогою. І нарешті у 2020 році після мого звернення до Президента України вирішення питання вдалося зрушити з місця. Вважаю, що досягти результату дозволила наша спільна позиція. Сьогодні ми знаходимося тут, щоб переконатися, що роботи ведуться за графіком та почути запевнення будівельників, що дорогу буде здано в експлуатацію до кінця цього року», – розповів Геннадій Труханов.

На сьогодні вивезено понад 50 тисяч кубометрів сміття, виконуються роботи з влаштування земляного полотна, перенесення комунікацій, розпочато роботи зі зведення естакади в місці примикання до існуючої естакади, що веде до Одеського морського порту.

Нова дорога матиме дві смуги руху довжиною понад 5,3 км і включатиме демпферний майданчик загальною площею 5 га для безкоштовної стоянки вантажного транспорту.

Також ДП «Адміністрація морських портів України» планує будівництво на цій автодорозі контрольно-пропускного пункту з 6 смугами руху для безперешкодного та швидкого пропуску автотранспорту до порту.

Як зазначив мер Одеси, паралельно одеською мерією ведеться робота щодо відселення жителів, чиї будинки потрапляють у зону будівельних робіт та санітарно-захисну зону автошляху. Кошти також виділяються з державного бюджету.

Крім того, цього року планується фінансування проєктів, спрямованих на зниження рівня води в Хаджибейському лимані, протиаварійні роботи на греблі лиману.
Також Служба автомобільних доріг України розробляє проєкт з будівництва нової Об’їзної дороги і з’єднання її з дорогою, що будується, до порту.

Джерело – сайт міста Одеси.

Поділитись публікацією

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відео дня

Популярне

СТРІЧКА НОВИН