Про це повідомляє інформаційне видання «Український Південь» з посиланням на сайт Миколаївської міської ради. У повідомленні йдеться про наступне:
«У Миколаєві в парку “Ліски” встановили чотири компостери для переробки опалого листя, скошеної трави та органічних відходів на біогумус. Це перша подібна ініціатива в паркових зонах міста.
Компостер представляє собою чотирикамерний дерев’яний контейнер. Для них використали дерев’яні палети та будівельну сітку. Їхній розмір — півтора метра заввишки, півтора — завширшки.
“Це пілотний проєкт. Такі контейнери для органічних відходів вперше встановили в рекреаційній зоні Миколаєва. Ми подивимось, як показуватиме себе ця ініціатива, будемо знаходити сильні та слабкі сторони конструкції цих компостерів. І взагалі, як люди приносять відходи, і як адміністрація парку регулює цей процес. Що їм зручно, що не зручно, що можна поліпшити”, — каже Анна Ганжул, в.о. директора Агенції розвитку Миколаєва.
Біогумус, який утоворюється внаслідок переробки опалого листя, скошеної трави та органічних відходів мікроорганізмами та спеціально підібраними культурами хробаків, – це збалансоване, якісне добриво природного походження. Компостування органіки дає можливість не спалювати та не вивозити її на полігон. Натомість при правильному компостуванні господарі таких контейнерів отримують безкоштовні добрива.
“Компост – це також підгодовування для рослин. Органічне добриво ми можемо підсипати під дерева, під рослини, під кущі, які в нас є, щоб була циклічність”, — каже Олена Доргаліс, начальниця дільниці парку “Ліски”.
Встановлені компостери є не лише діючими, але й демонстраційними. Нещодавна біля боксів з’явились спеціальні банери від миколаївського дизайнера Антона Гусаковського з порадами щодо правильного проведення компостування. Деякі з них вже почали наповнювати самі мешканці міста.
“Важливо, щоб люди могли перейняти цей досвід, і після ознайомчої інформації починали компостування у себе на подвір’ях, на своїх ділянках, це сприятиме зменшенню побутових відходів у місті”, – каже Анна Ганжул.
Агенцією розвитку Миколаєва за основу взятий досвід компостування органічних відходів у зелених зонах міста Львова. У такий спосіб у місті можна популяризувати децентралізоване компостування залишків рослин та опалого листя, яке не потраплятиме на смітники, а перероблятиметься й використовуватиметься для потреб парку».
Схожі публікації:
- На Николаевщине жители села сами строят “европейский парк”: вложили уже более миллиона
- В Николаеве проведут молодежный квест по зеленым зонам города
- «Билеты уже в продаже», – в Николаеве пройдет фестиваль короткометражного кино «Громадський проектор»
- Миколаївці зробили свій вибір: укладено 185 тисяч 247 медичних декларацій
- Програму з будівництва штучних футбольних полів на Миколаївщині продовжено – область отримала ще 10 млн грн