Про це повідомляє інформаційне видання «Український Південь» з посиланням на Фейсбук-сторінку Новокаховської міської територіальної громади. У повідомленні йдеться про наступне:
«Рівно 30 років тому, 15 січня 1992 року, Верховна Рада затвердила музичну редакцію Державного Гімну, що знайшло своє відображення у Конституції України.
30 років з часу затвердження Гімну України та малого державного герба України – чудова нагода ознайомитися з цікавими фактами про наші національні символи!
Це власне і зробили учні 6-А класу Академічного ліцею «Спектр» на історичному хронографі «Краса і велич символів держави». Спілкуючись з бібліотекарем міської бібліотеки для дітей та юнацтва Світланою Вікторівною Гайдай дізналися багато нових версій, фактів та гіпотез виникнення і становлення державних символів України. Отримали інформацію про документальні джерела з цієї теми, які дійсно будуть корисні та цікаві.
Всі читачі знають, що бібліотекарі міської книгозбірні для дітей та юнацтва полюбляють книжки, з якими можна гратися. Не виключенням став і цей захід, тим більше книжка дійсно крута – Ваєт, Валері. «Як створити власну країну». Діти з радістю включилися у гру! Обрали імператора, створили Імперію Вухатих Шурупчиків, створили власний прапор та гімн.
Бібліотекар міської бібліотеки для дітей та юнацтва Марія Федотова і шкільної бібліотеки Наталя Верішко організували книжкову виставку і провели годину державності, ознайомили учнів з державними та народними символами України. Година державності «Наш Гімн – наша велич» відбулася з молоддю – учнями 11 класу (класний керівник С.М.Куриленко) ліцею «Спектр». Юні учасники виявили неабияку активність у патріотичній годині, з почуттям любові до рідної землі, по черзі читали рядки Гімну, згадували народні пісні, колядки,щедрівки.
Міська бібліотека №3 провела для своїх юних читачів історичне досьє «Симфонія Незалежності». Бібліотекарі розповіли про авторів Гімну України, про історію його створення, про те, що Конституція України затвердила статус пісні як офіційного державного музичного символу України. Дуже порадувало те, що усі присутні добре знають текст Гімну завдяки шкільній програмі, тому вони із задоволенням заспівали його разом з бібліотекаркою.
Наприкінці заходу діти відповідали на питання вікторини та ознайомились із представленими на тематичній полиці виданнями про історію національного Гімну нашої країни».