Херсонські академісти підбивають підсумки року, що минає, адже цей рік був насичений на спортивні події як регіонального рівня, так і міжнародного. Так, представники Херсонської облдержадміністрації, регіонального представництва олімпійського комітету вітали з суттєвими досягненнями херсонських академістів-чемпіонів світу 2020-2021 з прибережного веслування.
Президент Херсонської федерації академічного веслування Ігор Гарагуля зазначив:
«Прибережне веслування вже протягом десяти років активно розвивається як вид спорту. І наші спортсмени цього року, звісно, в доволі напруженій і конкурентній боротьбі завоювали кілька чемпіонських і пара екіпажів були призерами чемпіонату світу. Маю сказати, що дійсно учасниками були ті, хто ганявся на олімпійських іграх в Токіо і займав там призові місця, тому рівень дійсно дуже складний».
Чемпіони світу з прибережного веслування розповіли про свої досягнення. Дворазовий чемпіон світу з веслування прибережного Микола Танцерев поділився:
«Найголовніше — це два перших місця на чемпіонаті світу, який проходив у Португалії. Це був безумовний фарт. Ми просто приїхали, не бачили ці човни, ми не знали як це робиться, але ми сіли і зробили свою роботу і нам це вдалося навіть набагато краще, ніж тим командам, які, здавалося, були сильнішими і у них була краща підготовка. Що стосується чемпіонату України, то ми зайняли 1 місце на командному чемпіонаті України. У моєму особистому списку ще два других місця на особистому чемпіонаті України та на кубку України. Але, безумовно, тішимося золотими нагородами з чемпіоната світу».
Чемпіон світу з веслування прибережного Максим Боклаженко додав:
«Цього року мені пощастило з хлопцями виграти чемпіонат світу з прибережного веслування. Звісно, ж я був дуже радий і задоволений цим результатом. Але на цьому я не зупиняюся і хотілося б, звісно, не тільки з неолімпійських видів спорту вигравати чемпіонати світу, але хочеться досягти результату в академічному веслуванні, намагатися потрапити в основну команду і, звісно ж, взяти медаль на чемпіонаті світу з академічного веслування. Це моя велика мета і мрія».
Херсонські спортсмени виступають у збірній України. Багаторазовий чемпіон світу і Європи з веслування прибережного Дмитро Міхай розповів:
«Цього року вдалося виграти чемпіонат світу з прибережного веслування. Це те ж саме академічне веслування, тільки в морі, трохи інші човни — вони більші, важчі, адже мають встояти проти морських і океанічних хвиль, які цьогоріч були у Португалії. Але це більше як відгалуження від нашої основної діяльності, це те, де ми змогли розслабитися, емоційно підняти свій бойовий дух і спробувати свої сили в трохи іншій специфіці веслування».
Для спортсменів Херсонської федерації веслування академічного цей рік теж був багатий на досягнення. Ігор Гарагуля прокоментував:
«Цього року наша федерація як ніколи набрала дуже багато рейтингових балів у своєму виді спорту і, відповідно, серед всіх видів спорту на Херсонщині. Це дуже важливий показник для нас, тому що спираючись на нього, можна «вимагати» від наших управлінців, адміністраторів, від обласної та міської адміністрації фінансової допомоги і підтримки для проведення зборів, для виїздів, для того, щоб можна було витрачати кошти на вітамінізацію і відновлення спортсменів. Тобто, якщо зазвичай ми набирали протягом року до 20 тисяч балів (але ця кількість балів приблизно як половина всіх спортивних балів області по всім видам спорту), то цього року у нас вийшло більше 40 тисяч. Дякуємо нашим чемпіонам світу з прибережного веслування. Ми зайняли на командному чемпіонаті України друге місце, де дуже сильний виступ, обігнали сильні команди і програли переможцям з різницею всього в 200 балів, з урахуванням того, що змагальницькі цифри були на рівні 19-20 тисяч».
Ставлять за мету херсонські спортсмени серйозно підготуватись і до наступної олімпіади. Дмитро Міхай наголосив:
«Ми так само будемо продовжувати виступати у традиційному академічному веслуванні в неолімпійському виді програми і, звісно ж, готуватися до олімпійських ігор і чемпіонатів світу і Європи, які проходитимуть у наступному році».
Чемпіонка світу з веслування прибережного Катерина Дудченко також підкреслила:
«Звісно ж, я планую готуватися до наступних олімпійських ігор. Наступний сезон також буде важким як і попередні. Я сподіваюся, що все складеться якнайкраще для мене і для моїх напарниць. Тому всім бажаю здоров’я, добра та успіхів».
Ігор Гарагуля зауважив:
«До наступної олімпіади залишилося всього три роки. Зазвичай це чотирьохріччя, цього разу всього три роки. Для того, щоб спробувати завоювати ліцензію, залишилося навіть менше двох років, тому що ліцензії на олімпійські ігри завойовуються за рік до олімпіади. Нам працювати і працювати. Тому нам потрібна підтримка. Рухаймося і як завжди віримо в те, що херсонські академісти будуть призерами і чемпіонами олімпійських ігор».
За наполегливу працю, досягнення високих спортивних результатів на чемпіонаті світу з прибережного веслування у м. Оейраш (Португалія), виявлені самовідданість та волю до перемоги Почесні грамоти голови обласної державної адміністрації отримали: БОКЛАЖЕНКО Максим Вікторович – спортсмен з веслування академічного комунального закладу «Херсонська школа вищої спортивної майстерності» Херсонської обласної ради; ДУДЧЕНКО Катерина Вікторівна – спортсмен з веслування академічного комунального закладу «Херсонська школа вищої спортивної майстерності» Херсонської обласної ради; МІХАЙ Дмитро Валерійович – спортсмен з веслування академічного комунального закладу «Херсонська школа вищої спортивної майстерності» Херсонської обласної ради; ТАНЦЕРЕВ Микола Олегович – спортсмен з веслування академічного комунального закладу «Херсонська школа вищої спортивної майстерності» Херсонської обласної ради.
Але здобутки і перемоги у спорті можливі, якщо буде серйозна мотивація у спортсменів — підтримка влади різних рівнів, бо спорт — це інвестиційна привабливість та розвиток Херсонщини, це імідж і визначеність пріоритетів влади.
Марина Азізова
Схожі публікації:
- У Херсоні святкують Хануку (відео)
- Артлабораторії «Українська Хата – талантами багата» виповнилось 3 роки (відео)
- Діти з інклюзією отримують ІТ освіту в Комп’ютерній Академії “Шаг” на Херсонщині (відео)
- Акція «Вдягни сусіда» відбулася в Комишанах (відео)
- “Не показуйтесь на очі нікому”: військовий розповів, що херсонцям треба зробити перед деокупацією