Український Південь

Інформаційне видання

На Херсонщині обговорили формування Державного реєстру нерухомих пам’яток культурної спадщини

Під патронатом Офісу Президента України розпочато реалізацію національного проєкту зі створення реєстрів культурної спадщини. Наразі стартував один із етапів проєкту – декларування нерухомих обєктів культурної спадщини. До нього запрошені посадовці та експерти з усіх регіонів України.

За повідомленням в.о. директора Департаменту реалізації гуманітарної політики Ігоря Мазура, саме Херсонська область є однією з найбільших в Україні по кількості об’єктів культурної спадщини:

«За останні роки, в результаті роботи по виявленню нових пам’яток в області додатково зафіксовано понад 4,5 тисяч нововиявлених об’єктів культурної спадщини і загальна кількість їх на сьогодні становить 10065 одиниць, з них 34 національного значення».

Наразі Департаментом сформовано перелік нерухомих пам’яток місцевого значення, за ініціативи Міністерства культури та інформаційної політики України розпочато роботу по формуванню Електронного реєстру нерухомих пам’яток. Зокрема, розробляється інтерактивна карта на якій будуть позначені всі пам’ятки України.

Ведеться робота по наповненню електронного ресурсу та вже нанесено понад 400 об’єктів. Робота триває. Однак, для уточнення необхідної інформації необхідна допомога обласних територіальних громад, а саме:

  • визначити на місцях відповідального спеціаліста з питань охорони культурної спадщини;
  • надати актуальні адреси пам’яток історії та монументального мистецтва визначених в додатку до розпорядження № 840 від 05 листопада 2021 року «Про взяття на облік пам’яток археології, історії та монументального мистецтва місцевого значення Херсонської області».

Цю інформацію необхідно надіслати разом із фото сучасного стану пам’ятки.

Херсонська ОДА

Поділитись публікацією
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на email
Поділитися на telegram
Поділитися на linkedin

One comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Гарячі новини

Відео дня