Український Південь

Інформаційне видання

Відбулась презентація 31-го випуску історико-краєзнавчого альманаху “південний захід. одесика” (відео)

В Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Михайла Грушевського відбулася презентація 31-го  випуску історико-краєзнавчого альманаху  “Південний Захід. Одесика”.

Вересневий випуск “Південного Заходу” став традиційним подарунком голови Одеської обласної державної адміністрації, Почесного громадянина міста Одеси та Одеської області Сергія Гриневецького і авторського колективу збірки до дня народження міста.

Із кожним випуском проект стає все більш зрілим та змістовним,  поширює свої наукові та географічні межі. Та як завжди, “Південний Захід. Одесика”, залишається одним із найбільш демократичних одеських наукових видань, адже надає на своїх сторінках майданчик для різноманітних поглядів і думок, незалежно від політичних уподобань, вікових меж та наукових статусів.

«Як завжди, на сторінках альманаху – нові теми. Безумовно, автори видання не могли оминути своєю увагою таку важливу подію, як 80-pічний ювілей героїчної оборони Одеси. Переконаний, що ця тема отримає подальший розвитку у наукових дослідженнях на підставі нових архівних документів і буде ще неодноразово висвітлюватися в «Південному Заході…». Хотілося б звернути увагу і на висвітлення у збірці істоpiї населених пунктів Одеської області. Це вкрай важливий та ґрунтовний напрям роботи дослідників. Можливо, саме наукові розробки одеських істориків-авторів збірки ляжуть в основу фундаментальної праці, яка нарешті замінить собою морально застарілу «історію міст і сіл Української РСР» – сказав, відкриваючи презентацію 31-го випуску, голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький.

Звернув увагу керівник області і на публікацію документу, який розширює джерельну базу з історії Одеси XIX століття. Це – переклад листа Олександра Федоровича Ланжерона, одеського градоначальника та одного з будівничих міста, який, безумовно, на думку Сергія Гриневецького, приверне увагу вcix небайдужих до історії краю.

«Я пишаюся тим, що розпочатий нами більш ніж 15 років тому проєкт продовжує успішно втілюватися у життя, розбудовується та поширює наукові, соціальні i гeoграфічні межі. Bпевнений, що попереду – ще багато нових відкриттів, які не тільки збагатять наші знання, а й допоможуть в усвідомленні та вирішенні проблем сьогодні на підґрунті досвіду попередніх поколінь» – зазначив  голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький.

Джерело – Одеська ОДА.

Поділитись публікацією
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на email
Поділитися на telegram
Поділитися на linkedin

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code

Гарячі новини

Відео дня