Як розвивається спорт на Херсонщині (відео)

Громадський діяч, президент Херсонської федерації академічного веслування Ігор Гарагуля приділяє велику увагу спорту. Він стверджує, що спорт спрямовує його у житті і багато чому навчає: досягати мети, йти до перемоги: «Основна наша мета — зберегти традиції спорту та щоб тренерський досвід передавався наступним поколінням».

Цей рік особливий: після карантину нарешті проходять Олімпійські ігри, на яких Херсонщина представлена шістьма спортсменами. Що є основою та дає можливість розвитку?

За словами Ігора Гарагулі, це дитячі юнацькі школи, секції з різних видів спорту: «Вони дають основу хлопчикам і дівчаткам, які хочуть розвиватися в спорті. Результати ми бачимо, коли вони проявляють себе на міських, обласних та всеукраїнських змаганнях. Подальша спортивна доля залежить від того, як налаштовані батьки. Дуже багато залежить від цієї основи. Це те, чого нам дійсно не вистачає. З одного боку, у нас є школи, фінансування тренерів, але дуже відстає від сучасних вимог спортивна матеріальна база. На жаль, її дуже не вистачає по всіх видах спорту. Варто зробити відповідний висновок».

На Олімпіських іграх дійсно представлені шість учасників з області, але три з них — з Нової Каховки. Пан Ігор вважає, що там є цілеспрямовані дії, підтримка депутатів, програми розвитку різних видів спорту: «На жаль, веслувальники у нас провалилися. З 24 штатних спортсменів, які їздили виборювати ліцензії, 8 — херсонці. Тобто ⅓ Херсонщини була представлена у цьому виді спорту. На мій погляд, однією з основних проблем для спортсменів є те, що, виїжджаючи на змагання, вже 10 років незмінно спортсмени отримують на харчування добові в розмірі 60 грн. Через цю проблему ми не маємо сьомого представника Херсонщини на Олімпійських іграх — Стаса Ковальова. Він зараз представляє Україну,але від Києва, це єдиний екіпаж веслувальників-академістів, які зараз в Токіо. Стас покинув Херсонщину за місяць-півтора до здобуття ліцензії. В Києві добові складають 540 грн. Така ціна питання, це один з прикладів».

Ці кошти закладаються в бюджеті. Кожен рік обласне управління формує свій бюджет. У зв’язку з якимись адміністративними проблемами, суму добових для спортсменів не збільшують.

У нас розвивається дуже багато видів спорту, але Херсонщина представлена декількома.

«На Олімпіаді у Токіо Херсонщина представляє легку атлетику (Ірина Новожилова, Гліб Піскунов — метання молоту, Андрій Проценко — стрибки у висоту), вільну боротьбу (Алла Белінська), стрибки на батуті (Микола Просторов). На жаль, академічне веслування на Херсонщині цього року не отримало жодної ліцензії. Владі є над чим працювати. Тренери працюють, традиції збережені, тому треба програми розвитку спорту дійсно зробити зі стратегічними цілями, аби результат базувався на тому, що ми будемо підкріплювати його матеріальною базою», — підкреслив Ігор Гарагуля.

Від тренера залежить майбутнє спортсмена, – на цьому акцентує теж Іор Гарагуля у розмові з журналістом інформаційного видання «Український Південь».

«Тренерська школа на Херсонщині знаходиться на дуже високому рівні. Зараз є проблема оптимізації шкіл. При цьому кажуть, що тренери є сумісниками. Так, дійсно деякі тренери встигають працювати в декількох місцях. Насамперед, треба пам’ятати, що тренер працює зі спортсменами. Якщо його направляти до результатів, то він встигатиме працювати в декількох місцях одночасно. Тренерам треба надати можливість працювати на результат з усіма для цього умовами та необхідною матеріальною базою», — наголосив пан Ігор.

Школа вищої спортивної майстерності — заклад з великим потенціалом. «На жаль, ковідні перепони стали проблемою. Нам вдалося за короткий час ще до пандемії налагодити співпрацю з країнами Прибалтики. Ми отримували делегації з Литви, Азербайджану. Наші спортсмени їздили до цих країн на змагання. Ми знаємо, що школа має дуже великі перспективи розвитку. Подано проєкт для розвитку легкоатлетичного стадіону за сприяння Всеукраїнської федерації легкої атлетики та за підтримки Херсонської обласної ради. Над цим ми працюємо вже три роки. Цього року буде зрозуміло, як буде фінансуватися цей проєкт. Більша частина коштів — з державного бюджету, 10% — від Херсонщини», — розповів Ігор Гарагуля.

«Також ми працювали ще за каденції керівника облдержадміністрації Юрія Гусєва над тим, щоб в цілому комплекс Школи вищої спортивної майстерності облаштувати на сучасний лад. Є аналогічна школа у Литві, але її оснащення відповідає всім вимогам. Туди на тренування приїжджають збірні Польщі, Німеччини, Греції, там проводяться міжнародні змагання. Підтримка місцевої влади допомагає розвитку. Той самий готель заробляє кошти, які потім йдуть на розвиток самої школи. Сподіваємося, що після проєкту легкоатлетичного стадіону Школа вищої спортивної майстерності отримає подальший розвиток і в інших видах спорту, адже їх там 12», — додав пан Ігор.

За Олімпійськими іграми спостерігає весь світ, бо спортивні дійства захоплюють дух, – говорить Ігор Гарагуля. Маленьким херсонцям він побажав займатися спортом: «Активна людина — та, яка навчається та займається фізкультурою. Тільки час покаже, наскільки треба заглиблюватися у спортивні спеціалізації».

Марина АзізоваЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com