Херсонські медики обговорили профілактику карантинних інфекцій

6 травня у конференцзалі відбулася медична Рада в КНП «Херсонська міська клінічна лікарня ім. Є.Є. Карабелеша», на якій розглядалися два важливих питання. Про стан захворюваності на гострі кишкові інфекції серед дорослого і дитячого населення Суворовського району за підсумками 2020 і 1-го кварталу поточного року і готовність лікарні до роботи у випадку виявлення хворого на карантинну інфекцію доповідала лікар-інфекціоніст дитячий дитячої поліклініки № 1 Жданова Людмила.

Вона зауважила, що до особливо небезпечних інфекцій входять захворювання, які відрізняються особливою епідемічною небезпекою – здатні масово поширюватися серед населення у вигляді епідемій та пандемій, характеризуються тяжким перебігом захворювання, високою контагіозністю та високим ризиком летальності. До особливо небезпечних інфекцій віднесено 38 захворювань і найрозповсюдженішими є чума, холера, жовта лихоманка. На базі лікарні проводиться профілактична вакцинація проти жовтої лихоманки особам, які вирушають до епідемічно небезпечних країн. За перший квартал 2021 року щеплено 148 осі, а за минулий рік – 246. З метою своєчасного виявлення захворювань холерою здійснюється епідеміологічний нагляд за хворими на гострі кишкові інфекції.

У І-му кварталі п.р. в підрозділах підприємства проведені тренувальні навчання з відпрацювання оперативних планів на випадок виявлення хворого/підозрілого на карантинну інфекцію. А також перевірено забезпеченість медичних працівників засобами індивідуального захисту згідно з нормами застосування.

Медичні працівники активно проводять санітарно-освітню роботу серед населення з питань профілактики гострих кишкових захворювань, карантинних інфекцій та COVID 19.

Далі до уваги присутніх на Раді було представлена тема «Про організацію роботи лікарні по виконанню договорів з Національною службою здоров’я України за новими пакетами, укладеними на 2021 рік. Доповідала заступник медичного директора Керецман Ольга.   Амбулаторно – поліклінічна служба в 2020 році надавала медичну допомогу по 13 пакетах: «Первинна медична допомога», «Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація пацієнтів в амбулаторних умовах», «Стоматологічна допомога дорослим і дітям», «Ведення вагітності в амбулаторних умовах», «Мамографія», «Езофагогастродуоденоскопія»,«Колоноскопія», «Супровід і лікування дорослих і дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги», «Діагностика, лікування і супровід осіб з вірусом імунодефіциту людини (та підозрою на ВІЛ)», «Медична реабілітація дорослих і дітей від трьох років з ураженням опорно-рухового апарату», «Медична реабілітація дорослих і дітей від трьох років з ураженням нервової  системи», «Мобільна поліативна медична допомога дорослим і дітям», «Вакцинація від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Доповідачка підкреслила, що  робота по пакетах медичних послуг сприяє поверненню пацієнтів, які укладали договори на обслуговування з лікарями інших лікарень.

Серед пріоритетних послуг у першу чергу знаходиться мамографія грудних залоз, яка проводиться на базі Центру здорової родини на італійському мамографі  Viola та сучасному оцифрувачі. Протягом минулого року проведено 1495 обстежень, а за три місяці поточного – 652.

Езофагогастродуоденоскопія (діагностична/з ендоскопічною маніпуляцією). Кабінети відповідають вимогам НСЗУ. Для кабінету поліклініки №1 була закуплена ендоскопічна апаратура Evis Exera II Olympus CV-180 високого рівня, на якому проводяться гастро – та колоноскопічні обстеження. У кабінеті є кисневий аналізатор, відсмоктувач, освітлювач, автоматичний дозатор лікувальних речовин, аспіратор, монітор пацієнта, дихальний мішок типу Амбу з кисневою трубкою, ларингоскоп, ендотрахеальні (інтубаційні) трубки. За чотири місяці виконано 549 оглядів (з них – 215 виконано з ендоскопічною маніпуляцією і вперше виявлено 5 онкопатологій; у 93-х випадках поліпи; у 7 – стравохід Баррета; у 97 – виразки).

    Діагностика, лікування  та  супровід осіб із вірусом імунодефіциту людини.

В лікарні забезпечено можливість добровільного безоплатного консультування та тестування на ВІЛ.  За 2020 рік безпосередньо в підрозділах лікарні проведено обстеження на ВІЛ методом ІФА 720 осіб,  проведено 1874 швидких тестів.  Диспансеризація ВІЛ/СНІД хворих проводилась в кабінетах «Довіра» поліклініки №2 відповідно вимогам нормативних документів. До речі, на обліку АРТ – сайті знаходиться 826 осіб, не тільки з Суворовського району.

Мобільна паліативна медична допомога дорослим і дітям. На базі ПМСД організована мобільна бригада, у складі якої онколог, психотерапевт, сімейний лікар, медичні сестри та вузькі спеціалісти за потребою. На дільницях   взято на облік 690 паліативних хворих, серед яких пацієнти з онкологічними, неврологічними захворюваннями, хворі з наслідками політравм, інваліди дитинства. Протягом І кварталу п.р. паліативну медичну допомогу отримали 172 особи.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах:
Facebook, YouTube, Instagram, Telegram, TwitterЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com