У Херсоні планують побудувати багатоквартирний будинок для кримських татар

У Херсонській обласній державній адміністрації відбулася нарада з питань будівництва турецькою стороною житла для кримських татар та пільгових категорій громадян України.

Нагадаємо, 10 квітня 2021 року під час офіційного візиту Президента України Володимира Зеленського до Турецької Республіки була підписана Рамкова угода між Урядом України та Урядом Турецької Республіки про співробітництво у сфері будівництва житла для представників кримськотатарського народу та пільгових категорій громадян України. Угодою передбачається будівництво 500 квартир, у тому числі 200 квартир у м. Херсоні.

У ході сьогоднішньої наради відбулося обговорення першочергових питань щодо забезпечення реалізації завдань, які визначені Рамковою угодою. Участь у заході взяв Віце-прем’єр-міністр України ‒ Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков, який наразі перебуває з робочою поїздкою на Херсонщині, голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко, голова Херсонської обласної державної адміністрації Сергій Козир та голова Херсонської міської ради Ігор Колихаєв.

На даний час є дві земельні ділянки під будівництво: одна знаходиться в мкрн. «Острів», інша – в мкрн. «Таврійський». Присутні погодилися, що другий варіант значно кращий, оскільки має відкриту місцевість та можливість створення поряд з житловим кварталом мечеті та ісламського культурного центру. Єдина проблема в тому, що дана земельна ділянка немає комунікаційних мереж, а для їх проведення необхідна значна сума коштів. Тому питання: чи захоче Уряд Турецької Республіки збільшувати фінансування проєкту?

Один із варіантів врегулювання питання запропонував голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко та акцентував увагу Віце-прем’єр-міністра на тому, що мкрн. «Таврійський» досить молодий і молодіжний мікрорайон міста, який зараз активно розвивається та вже у цьому році буде з’єднаний з мкрн. «ХБК» мостопереходом. А оскільки будівництво житлового кварталу проходитиме на відкритій місцевості, то Уряд Турецької Республіки в разі бажання зможе продовжити проєкт по розміщенню кримських татар на Херсонщині.

Таким чином, присутні погодилися з необхідністю зустрітися з профільним Міністром Турецької Республіки для вирішення вищезазначеного питання, аби якнайшвидше розпочати конкретні дії щодо реалізації будівництва житла для представників кримськотатарського народу та пільгових категорій громадян України.

Пресслужба

Приєднуйтесь до нас у соцмережах:
Facebook, YouTube, Instagram, Telegram, TwitterЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com